690 680 960

Ul. Akademicka: Strażacy uratowali mężczyznę zasypanego ziemią

W poniedziałek podczas prac ziemnych przy budynku Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS na ul. Akademickiej 19 doszło do wypadku. Mężczyzna pracujący w wykopie został przysypany ziemią.

Do zdarzenia doszło po godzinie 13 w pobliżu budynku Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS przy ul. Akademickiej. W wykopie, w którym był prowadzone prace odwadniające przy fundamentach budynku doszło do zasypania ziemią jednego z robotników. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali na miejsce służby ratunkowe, straż pożarną i pogotowie.

-Mężczyzna został całkowicie zasypany ziemią, osoby które jako pierwsze dotarły do poszkodowanego odkopały jego głowę, tak aby mógł oddychać. Mężczyzna był cały czas przytomny – mówiła kobieta będąca na miejscu chwilę po zdarzeniu.

W akcji ratunkowej udział brało dwanaście zastępów straży pożarnej, w tym Komendant Miejski PSP oraz Komendant Wojewódzki, strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego, dwie ekipy pogotowia ratunkowego.

Akcję utrudniał niestabilny grunt i wymagana była interwencja specjalistycznego dźwigu oraz sprzętu hydraulicznego. Strażacy centymetr po centymetrze wybierali ziemię jednocześnie zabezpieczając wykop drewnianymi szalunkami. Po trwającej ponad trzy godziny akcji ratunkowej udało się wydobyć mężczyznę z wykopu.

Poszkodowany po wydobyciu na powierzchnię był przytomny, trafił do szpitala.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze lubelskiej policji oraz przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Trwa ustalanie jak doszło do wypadku.

Na miejsce zadysponowano również strażaków ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratownicza z KM PSP z Warszawy, jednak jeszcze przed jej przyjazdem mężczyzna został wydobyty na powierzchnię.

2014-07-14 17:20:34
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Lekkie sprostowanie nie 10 zastępów a 12, w tym Komendant Miejski PSP oraz Komendant Wojewódzki, grupa operacyjna z KW oraz rzecznik prasowy, na miejscu pracowało 6 zastępów z JRG-1, 2 z JRG-3 oraz 1 z JRG-2 reszta to SOp z KM i KW . Grupa która została zadysponowana z KM PSP w Warszawie to nie grupa wysokościowa a poszukiwawczo ratownicza.

 2. a dlaczego aż tyle zastępów straży, i tak dużo innych służb ratowniczych?

  • bobek bo taka była potrzeba……. nie sądzisz?. zazwyczaj lepiej wiecej niz mniej. wazne ze człowiek zyje a jak sie przyjrzysz na fotkach i filmie o mały włos to zycie by stracił był zasypany po szyje….

 3. Program SWD widze powiedizał dokładnie co sie działo. dodatkowo zabezpieczenie rejonu działania JRG 1zadysponowano 2 zastępy OSP z Pawlina i Strzeszkowic

 4. tyle ekip strazy a i tak odkopywal go kolega

  • byłes tam ze tak piszesz ze kolega go odkopywał ??? jesli byłes to okej.. a jak nie to po co sie wypowiadasz skoro nic nie wiesz. internetowi pajace 😀

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…