Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradli miedziane rynny z zabytkowego, dopiero co wyremontowanego pałacu. Resztę zniszczyli (zdjęcia)

Policjanci odnaleźli i odzyskali skradzione z Pałacu Potockich miedziane rynny. Nie nadają się już jednak do użytku, ponieważ sprawcy zdążyli je zdewastować. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Rokokowa rezydencja, jaką jest radzyński Pałac Potockich, ze względu na wysokie walory artystyczne zaliczana jest do wąskiego grona dziesięciu tego typu założeń w Europie. W ostatnim czasie obiekt przeszedł gruntowną renowację. Prace zakończyły się pod koniec listopada, a tym samym budynek odzyskał dawny blask.

Jednak jak to często bywa, znalazły się osoby, które nie potrafią poszanować mienia mającego służyć wszystkim mieszkańcom, oraz będącego chlubą Radzynia Podlaskiego i ukradły zamontowane na budynku miedziane rynny. Dodatkowo uszkodzili elementy, których nie byli w stanie zdemontować.

O sprawie powiadomiona została policja. Jak się okazało kradzieży i dewastacji dokonała 29-latka wraz ze swoim znajomym 50-latkiem. Para została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Oboje byli nietrzeźwi. Kryminalni ustalili również,l że sprawcy mają na koncie jeszcze inne włamanie i kradzież. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

13 komentarzy

  1. biorą przykład z pisss jak nie my to kto? ukradnie

  2. PIS -Pieniądze i Stołki

    pewnie dla Rycyka na zlecenie lub willa plus

  3. Dobra zmiana aby wszystkim żyło się lepiej. Nie muszą się już martwić że zima zimna będzie i że w garze pusto

  4. dlatego na kosciolach daja rynny spadowe stalowe zeby nie kradli

  5. Niby 29 lat a już cycki na udach

  6. A na zdjęciu rura spustowa…

  7. Piękna kobieta, wykapana członkini PO

  8. a to przez blaszane gorzej święta wida z dachu leci ? xD

Dodaj komentarz

Z kraju