Ukradli kilkanaście szyn kolejowych. Mieli pecha, zostali z nich okradzeni

Złodzieje szyn kolejowych wpadli w ręce policjantów. Jak się okazało, sami zostali okradzeni, zanim zatrzymali ich mundurowi. Wkrótce trzech mieszkańców powiatu stalowowolskiego stanie przed sądem.

Kryminalni z Annopola w powiecie kraśnickim ustalili, że nieznani sprawcy pod osłoną nocy, z rejonu stacji kolejowej w gminie Trzydnik Duży ukradli łącznie 16 sztuk szyn o wartości ponad 4 tys. złotych.

Śledczy po oględzinach miejsca kradzieży przystąpili do ustalania sprawców tego procederu. W działaniach wspomagali ich kryminalni z Kraśnika. Mundurowi wpadli na trop sprawców i wytypowali do tej sprawy trzech mieszkańców powiatu stalowowolskiego w wieku 19, 20 i 36 lat.

Jak się okazało, mężczyźni mieli podwójnego pecha. Nie dość, że wpadli w ręce stróżów prawa, to w dodatku, ktoś ich okradł z łupów, które sami skradli. Jak przyznali, kiedy schowali szyny w jednym z kryjówek, kilka dni przed wizytą mundurowych, okradli ich inni złodzieje.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i przyznali się do winy. Wszyscy poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym okresem zawieszenia wykonania kary w wymiarze jednego roku, grzywnie i obowiązkowi naprawienia szkody.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Czy złodzieje którzy okradli złodzieju też już są w areszcie ??

  2. Dopóki durny rząd nie zmieni przepisów odnośnie skupu złomu to razkradna wszystko nie tylko szyny i katalizatory. Tyle w trmacie

  3. oczywiscie ze wina pisiorow . taki dobrobyt nam szykujo pisiory ze niezadlugo bendziem przy lampie naftowy siedziec bo niebedzie zaco prondu zaplacic . Pan Braun ma racje . Nazadluzajo caly kraj i uciekno do Hajfy , jak w 39 do Londynu pszez Rumunie , szczesc borze .

  4. Jarek .masz takie ładne imię a nie potrafisz rozróżnić dobra od zla

  5. co to za kara? zawiasy? powinno zabulić kare 20tys zł to by albo bezwarunkowe wizienie. to jakby nie mili to kredyt z banku i odpracowaliby

  6. ,aa,boKrzycho.paPj

    Jak po tych szynach co ukradli jeżdżą pociągi,kara powinna być bardzo surowa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi