Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

20-latka ukradła rentę 76-latkowi. Wydała wszystko w jeden dzień

Jej rodzice opiekowali się starszym mężczyzną a ona go okradała. Kupiła sobie prezenty na święta.

W piątek do starszego mieszkańca gminy Niemce przyszła w odwiedziny 20-latka. Mężczyzna bez wahania ją wpuścił do domu, gdyż jej rodzina opiekowała się nim, pomagając mu w robieniu zakupów, codziennych sprawunkach czy też pilnych pracach domowych. Po jej wyjściu 76-latek zorientował się, że zniknęła gotówka, którą wcześniej przyniósł listonosz w formie comiesięcznej renty.

Kobieta wykorzystując nieuwagę staruszka, zabrała portfel, który następnie schowała w biustonoszu, po czym pośpiesznie opuściła mieszkanie. O zdarzeniu powiadomiona została policja. Rozpoczęły się poszukiwania 20-latki. W końcu mundurowi ustalili, że kobieta może przebywać u swojego chłopaka. Tam właśnie ją zatrzymano, jednak nie miała przy sobie już nic ze skradzionej gotówki.

Młoda kobieta przyznała się do winy i poddała się dobrowolnie karze. Wyjaśniła, że pieniądze z renty wydała w ciągu jednego dnia na mikołajkowe prezenty dla siebie. Kupiła nawet samochód, starą skodę felicję, dodatkowo artykuły spożywcze i alkohol. To co pozostało, przeznaczyła na spłatę długu.

W trakcie zatrzymania kobiety, funkcjonariusze wylegitymowali także jej chłopaka. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez policję za ucieczkę z więzienia. Oddalił się on w trakcie wykonywania poza zakładem karnym prac dozorowanych.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne
2014-12-08 19:37:06

8 komentarzy

 1. Głupich nie sieją, rodzą się sami…….

  • Niby masz rację , ale głupi cieszy się bardzo wtedy gdy na swojej drodze spotka głupszego od siebie

 2. hmm, dzisiejsze damy są niesforne i leniwe

 3. hhh - portójny jak widać

  Kupiła nawet samochód, starą skodę felicję, dodatkowo artykuły spożywcze i alkohol, a nawet coś jeszcze pozostało!
  A zniknęła gotówka, którą wcześniej przyniósł listonosz w formie comiesięcznej renty.
  No to niech mi tu ktoś napisze, że dostaje małą rentę – jak mi Bóg miły, dam po łapkach

 4. Renta była wojskowa 8,500 zł.

  • Jak miał dziadunio kisić to gdzieś w materacu, albo (Boże broń!) wysłać do Torunia żeby Ojciec Narodu mógł se trwamić, albo dożywiać radio co ma ryja, to już lepiej jak sie dziewuszka obkupiła w artykuły pierwszej potrzeby.

 5. Do redakcji: Ja pierdu niby portal informacyjny, niby jakaś tam redakcja a po polsku nie łaska już klecić zdania… wstyd i żal…(Jej rodzice opiekowali się starszym mężczyzną a ona go okradał. Kupiła sobie prezenty na święta.)

 6. W Polsce taka renta ze co to za problem w jeden dzień wydać, to samo się tyczy emerytur ^.-

Z kraju

Polityka i społeczeństwo