Ukradł rower sprzed kościoła i przemalował go. Tłumaczył, że nie ma czym jeździć

Radzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł stojący przed kościołem rower. Mężczyzna tłumaczył swój czyn faktem, że nie ma czyn jeździć, bo nie ma swojego roweru.

W minioną sobotę policjanci z Radzynia Podlaskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed kościoła na terenie miasta. Poszkodowany oszacował straty na 1500 złotych.

Śledczy wykonując czynności w tej sprawie ustalili również, że poszukiwany mężczyzna usiłował dokonać kradzieży innego roweru pozostawionego pod kościołem lecz z uwagi na zablokowanie tylnego koło zapięciem rowerowym swojego planu nie zrealizował, a rower pozostawił schowany w krzewach.

Niebawem mundurowi zatrzymali 39-latka z gminy Radzyń Podlaski. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, jest dobrze znany stróżom prawa. 39-latek podczas przesłuchania poinformował, że rower przemalował od razu po kradzieży, a swoje zachowanie tłumaczył faktem, że nie ma na czym jeździć, bo nie ma swojego roweru. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, a o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

5 komentarzy

 1. A iść zarobić parę złotych i kupic nawet uzywany za 50zł to nie łaska patusku ? Nie chce się co nie ? Lepiej połazić ,coś ukraść ,napić sie i dzień zleci ,”szlachta” nie skala swoich rączek pracą co nie ?

 2. „Poszkodowany oszacował straty na 1500 złotych.

  Śledczy wykonując czynności w tej sprawie ustalili również, że ten sam mężczyzna usiłował dokonać kradzieży innego roweru […]”, ten sam czyli kto? Poszkodowany próbował ukraść inny rower?

 3. Nie wiedziałem ze pod kościołem rower aż tak nabiera wartości? W markecie widziałem taki rowery za 450 zeta a skoro przyjechał to był używany.

 4. „Jest dobrze znany stróżom prawa” (pewnie z kradzieży rowerów)

  Oto kwintesencja polskiego sądownictwa

 5. janek ,ja też ja czytam tekst „jest znany stróżom prawa ” to szlag mnie trafia .Po co są te sądy pytam się ? Po co ? skoro jeden z drugim zlodziej chodzi sobie i kradnie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia