Boli cię ząb? Sprawdź, gdzie możesz udać się do dentysty w woj. lubelskim

Jeżeli boli cię ząb, to masz możliwość skorzystania z usług już w niemal 1 tys. gabinetów stomatologicznych w całej Polsce. Stomatolodzy przyjmują w nich pacjentów w trybie pilnym, poinformowało Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

Ze względu na rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19 część gabinetów stomatologicznych w kraju ograniczyła swoja działalność lub jest zamkniętych. Jest jednak wiele placówek, którym udało się stworzyć bezpieczne warunki pracy, umożliwiające leczenie pilnych przypadków zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia lub Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Aktualnie chęć przyjęcia pacjentów w trybie pilnym zgłosiło już blisko 1000 placówek w całym kraju. PTS poinformowało Ministerstwo Zdrowia, że dodanie placówki ma mapę przez właściciela lub osobę upoważnioną jest dobrowolne i bezpłatne.

Na mapie znajdują się placówki realizujące kontrakt NFZ oraz prywatne. Zgłoszone gabinety realizują świadczenia w oparciu o wytyczne i zalecenia Ministra Zdrowia i PTS, zabezpieczając we właściwy sposób bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu. Jest pierwsza wersja ogólnopolskiej mapy placówek stomatologicznych, do których mogą zgłaszać się pacjenci w nagłych potrzebach.

Mapa opracowana została w oparciu o zgłoszenia właścicieli praktyk. Nie jest to mapa placówek rekomendowanych PTS. Organizatorzy projektu nie biorą odpowiedzialności za to czy placówka przyjmie pacjenta, jakość usług czy ceny. Przed wizytą w gabinecie należy obowiązkowo potwierdzić ten fakt telefonicznie lub mailowo. Dane do gabinetów dostępne są na mapie. Mapa jest na bieżąco aktualizowana.

COVID-19: gdzie z bólem zęba? Kliknij grafikę poniżej!

 

Autorami mapy są lekarz dentysta Olga Sowińska oraz technik dentystyczny Rafał Szymelfejnik. Projekt postanowiło wesprzeć, a także pomóc rozbudować, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

10 komentarzy

  1. Jest czynny gabinet STOMATOLOGIA ZDROWY UŚMIECH. http://www.stomatologiazdrowyusmiech.pl

  2. czynny jest rowniez gabinet STOMATOLOGICZNY ZDROWY UŚMIECH przy ul Herberta 15, pomogli mi juz wielokrotnie

  3. Luxmed realizuje pilne wizyty już od ponad 3 tygodni, żadna nowość.

  4. Ale nie którym podobno to odbiło na mózgi przez pandemię bo słyszałem że w Świdniku Amico dental kasował 1000zł za przyjęcie +koszty leczenia.

  5. Chore to wszystko zamiast zająć się tym aby przez ten cały okres zapewnić opiekę to rząd zajmuje się tym co nie trzeba. Jak osoba starsza z bólem zęba ma się dostać na drugi koniec województwa chore

    • a uważasz, ze dentysta będzie poświęcał swoje życie i swoich najbliższych bo kogoś ząb boli…trzeba sie cieszyć, ze są takie miejsca gdzie można się zgłosić…gabinety nie mają po prostu sprzętu ochronnego…a jest to najbardziej narażony zawód jeśli chodzi o tego wirusa…przyjmują ci co udało im sie kupić sprzęt ochronny w postaci kombinezonów , fartuchów, wystarczającej ilości maseczek i rękawiczek…cały sprzęt szedł dla szpitali…teraz można już kupić…ale te rzeczy kosztują 500% a niekiedy 1000% więcej…więc niech sie nikt nie dziwi, ze doliczają 100zł…bo to są dodatkowe koszty…jak dojdzie sprzęt od pani Dominiki Kulczyk /Izba Lekarska uruchomiła zapisy dla gabinetów na sprzęt/, to ruszy więcej gabinetów…jak dostanę za darmo, to nie będę doliczała dodatkowych kosztów…a jak nie to trzeba będzie skalkulować…najtańszy malarski kombinezon kosztuje 45zł na to trzeba fartuch za 39zł założyć…do tego maseczka i przyłbica…i całkowita dezynfekcja gabinetu po każdym pacjencie… a płyny też 10 krotnie podrożały…lampę przepływową musiałam kupić…czas oczekiwania od 5 do 8 tygodni…dlatego ja czekam aż to wszystko będzie tańsze i da się zmieścić koszty w 30 złotych…bo nie wszystkich pacjentów na to stać…aha…będzie bardzo trudno się dostać na NFZ…bo oni nie przewidzieli dopłat do sprzętu ochronnego…a nikt z własnej kieszeni nie dołoży…robiąc wypełnienie na NFZ LEKARZ BY MUSIAŁ DOPŁACIĆ !!!sporo dentystów rezygnuje z kontraktów

  6. Dołączam się i Polecam Gabinet który jest Czynny – STOMATOLOGIA ZDROWY UŚMIECH przy ul.Herberta 15.
    Mają swoją stronę http://www.stomatologiazdrowyusmiech.pl tam jest nr telefonu. Pomogli Mi nie raz – pomogą i Wam.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew