Ukradł flagę, nagrała go kamera. „Przyjdźcie do WDK – damy wam taką flagę za darmo” (wideo)

Oglądając nagranie można odnieść wrażenie, że padają tam słowa „potrzymaj mi piwo, ja wezmę flagę”. Na filmie opublikowanym przez Włodawski Dom Kultury widać, jak mężczyzna kradnie flagę umieszczoną w stelażu.

W minioną środę Włodawski Dom Kultury opublikował film zarejestrowany 13 listopada, na którym widać dwóch mężczyzn w pobliżu budynku WDK. Jak widać na nagraniu, obaj mężczyźni zatrzymują się przy stelażu z flagami, a jeden z nich postanawia ukraść jedną z nich.

– Suweren domaga się flag! Za nami jedno z najważniejszych świąt dla każdego Polaka, 11 listopada czyli Święto Niepodległości. Jakże ważne by w tym dniu każdy Polak czuł przynależność narodową – czuł się częścią narodu! Od lat już zwykło się w tym okresie wywieszać w naszych domach, urzędach czy instytucjach flagę narodową czyli nasz wspólny mianownik w byciu Polakami! Dwóch młodzieńców stwierdziło, iż flagi wywieszone przy WDK nie są już tam potrzebne, a może są za mało widoczne? Postanowili, iż w przerwie spożywania płynu w butelce – zakładamy że była to woda, która miała gasić ich pragnienie po tym ciężkim i trudnym logistycznie przedsięwzięciu, „pożyczą” sobie flagę zamocowaną przed Włodawskim Domem Kultury – relacjonuje WDK.

Całość przebiegła w miarę sprawnie i skutecznie, a cała misja zakończyła się sukcesem.

– Suweren domaga się flagi, więc suweren sobie tą flagę weźmie…Drodzy śmiałkowie następnym razem przyjdźcie do WDK – damy wam taką flagę za darmo… nawet z kijem – nie musicie wyłamywać ze stelaży… To nie duży koszt – myślę że tylko nieco wyższy od kosztu Waszego trunku, no ale wiadomo są artykuły pierwszej potrzeby i na czymś oszczędzać trzeba…- dodaje WDK w relacji pod filmem.

(fot. wideo WDK)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Baba Jaga - (znająca się "na rzeczy")

  To jest wyniesiony z domu rodzinnego, pokomunistyczny brak szacunku dla cudzej własności (wtedy przecież wszystko było nasze). 😆

  • Ale ten dom kultury jest państwowy, czyli nasz, czyli i flaga wspólna, skoro majątek państwa. Tyle że wspólna, a nie jego prywatna, więc niech nie rusza. To akurat przyniesione z kapitalizmu, wszystkich czyli niczyje i można ukraść.

   • zadziwiony Aborygen

    W kapitalizmie nie ma żadnych rzeczy niczyich – wszystko ma swojego właściciela. Niczyje istniało tylko w epoce kamienia łupanego. Niektórzy z tej epoki nie wydostali się i mamy tego skutki mniejsze i większe wraz z grabieżą w latach 90-tych i początku 2000-nych majątku narodowego.

 2. Moim zdaniem to pokłosie akcji „róbta co chceta „

 3. Jak to była taka niebieska z gwiazdkami to śmiało mógł sobie zabrać i buty wytrzeć

 4. phi, są tacy na świeczniku „ELYTY” co kradną miliony i spoko jeszcze im gawiedź przyklaskuje i nic im nikt nie śmie nawet powiedzieć w oczy. A ci tutaj dwaj młodzi pewnie wzieli przykład z tej Elyty na świeczniku i poczuli się bezkarnie w tym państwie pseudo prawa i niesprawiedliwości ….. jaki region taka kultura

 5. Była brudna więc zabrał ją do prania na pewno odda jak wyschnie.

 6. Czyżby we Włodawie aż taka bieda była, że nawet flagi kradną?
  Ale przecież w kaczpospolitej każdy dostaje od państwa tyle forsy, że to chyba nie możliwe…. A może jednak pis kłamie, że jest tak pięknie 🤔🤔🤔

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja