690 680 960

Układają nowy asfalt na kolejnych odcinkach dróg w powiecie opolskim (zdjęcia)

Stara, znajdująca się w fatalnym stanie nawierzchnia na dwukilometrowym odcinku drogi Plizin – Dąbrowa Wronowska, zostanie zamieniona na nową. Asfalt pojawił się też na drodze gruntowej w Darownem.

Trwają prace przy przebudowie kolejnych dróg powiatowych w powiecie opolskim. W gminie Poniatowa układany jest asfalt na drodze Plizin – Dąbrowa Wronowska, która była w bardzo złym stanie i wymagała poważnego remontu. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku 2 km. Z kolei w powiecie opolskim nowa nawierzchnia będzie na drodze przebiegającej przez miejscowość Darowne. W tym przypadku remontowany odcinek ma długość ponad kilometr i wykonano na nim już 93 % zakładanych robót. Prace maja się zakończyć do końca kwietnia.

W przypadku pierwszej inwestycji, jej koszt wyniesie 997 214 złotych. Złożyły się na nią Starostwo Opolskie i gmina Poniatowa. Uzyskano też dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 592 298 złotych. Druga z inwestycji kosztować będzie 580 990 złotych. W tym przypadku również realizowana była przy współpracy Starosty Opolskiego z Burmistrzem Opola Lubelskiego. Samorządy zdobyły też dofinansowanie w kwocie 346 194 złotych.

Jak wyjaśnia starosta opolski Dariusz Piotrowski, droga w Darownem wymagała tak naprawdę budowy od podstaw. Dotychczasowa droga gruntowa nie przystawała do obecnych czasów.

(fot. SP Opole Lubelskie)

Jeden komentarz

  1. No ładnie to oni mogą bez maseczkę chyba mamy obowiązek apeluje w tej chwili o ukaranie pracowników a przede wszystkim pracodawcy

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin