690 680 960

Uderzył motocyklem w ciągnik rolniczy. 17-latek zginął na miejscu

Wczoraj wieczorem w miejscowości Stara Huta doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem 17-latka kierującego motocyklem. Młodzieniec zderzył się z ciągnikiem rolniczym i w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 19.00 w miejscowości Stara Huta w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu motocykla z ciągnikiem rolniczym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że kierujący motocyklem marki Honda 17-latek z gminy Krzywda uderzył w ciągnik rolniczy marki Massey Ferguson, którym kierował 63-latek z gminy Wola Mysłowska. Niestety w wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że 17-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Ustalili też, że kierujący ciągnikiem był trzeźwy. Prowadzący postępowanie ustalą dokładne szczegóły i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, sprawdzą również, kto dopuścił do kierowania motocyklem osobę bez prawa jazdy.

– Apelujemy do rolników poruszających się po drogach, by dbali o właściwe zabezpieczenie i oznakowanie swych pojazdów i dołączonych do nich urządzeń rolniczych. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, iż w okresie prac polowych na drodze możemy spotkać poruszające się maszyny rolnicze i w związku z tym należy zachować ostrożność – dodaje asp. szt. Marcin Józwik.

17 komentarzy

 1. … to są skutki tolerowania przez rodzinę, sąsiadów, znajomych takich zachowań. nikt nie wiedział że nie ma uprawnień? nikt nie reagował, takie ciche przyzwolenie na łamanie prawa. teraz tragedia … ilu Jemu podobnych codziennie jeździ po naszych drogach? bez uprawnień, po alko, bez przeglądu techn.

 2. Traktorzysta powinien trafić do więzienia. Gdzie była jego szczególna ostrożność podczas poruszania się ciągnikiem?

 3. Uderzył motocyklem w ciągnik rolniczy… zginął na miejscu
  Tak, ciągniki bywają twarde, można sobie zrobić kuku.

 4. W prawie polskim jest zapis że maszyna rolniczą umieszczona na podnosniku traktora nie musi być oświetlona. Niejednokrotnie nie widać świateł gdyż je zasłania więc rolnicy mogli by zadbać o to by dokleić odblaskowe taśmy na ich urządzeniach.

  • Jest też zapis że trzeba posiadać uprawnienia do kierowania. Nie powinno go być na tej drodze na tym motocyklu.

   • Dziadek ze Slamsowa

    Tak, gdyby poszanował prawo to by żył, a tak, stan stabilny na własne życzenie.

   • A jakie ma to znaczenie, czy ktoś miał prawo być na drodze, czy też nie? Ciężarówce która wjechała w strefę do 3,5t nie ustąpisz, bo nie powinno jej tam być. Albo innej osobówce, z przepaloną żarówką, bo pojazd w takim stanie technicznym nie powinno się poruszać?
    Z resztą, skąd wiesz, czy dany motocyklista (albo inny kierowca) ma Prawo Jazdy? Co to w ogóle ma w kwestii przestrzegania przepisów przez innych?

    • Czyli dla ciebie każdy może wsiadać do pojazdu jakiekolwiek i jeździć po drodze bo tak mu wolno bo to wolny kraj?

 5. Zaraz, zaraz a którą stroną drogi poruszał się ciągnik(zdjęcie)?

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas