Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył w latarnię i pojechał dalej. Był tak pijany, że nie potrafił wysiąść z auta

Wczoraj wieczorem kompletnie pijany kierowca jechał wężykiem po ekspresówce. Przerażeni kierowcy zaczęli dzwonić po policję.

W poniedziałek ok. godz. 21.30 kierowcy jadący drogą ekspresową nr 12 w okolicach Piask zauważyli dziwnie poruszający się samochód osobowy. Jego kierowca nie był w stanie utrzymać się na jednym pasie ruchu, dodatkowo pomimo nocy, jechał bez włączonych świateł. Po chwili auto uderzyło w stojący na poboczu słup oświetleniowy. Świadkowie zdarzenia poinformowali o wszystkim policję.

W pobliżu znajdował się jeden z patroli z komisariatu w Piaskach. W miejscowości Kębłów dostrzegli jadąca bez oświetlenia uszkodzoną skodę. -Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali jadące wężykiem auto do kontroli. Kierujący pojazdem mężczyzna był tak pijany, ze nie był w stanie o własnych siłach wyjść na zewnątrz. Mundurowi zmuszeni byli go wyciągnąć zza kierownicy – wyjaśniała nam asp. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Badanie alkomatem wykazało u niego 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, ze 55-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz gdy mieszkaniec Świdnika wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem po pijanemu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał także z własnej kieszeni pokryć koszt naprawy uszkodzonej latarni.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-11-04 17:04:39

6 komentarzy

 1. A czy gdyby wbił się w innego kierowcę i by go zabił to zapłaci za koszty pogrzebu? I czy płacił by alimenty na sieroty.

  • Zadośćuczynienie

   Tak! Jeżeli pijany zabije kogoś lub spowoduje ciężkie obrażenia, kalectwo itd to występuje się do firmy w której miał oc i firma płaci (jak płaci za mało to się idzie do sądu), a potem firma ściąga z delikwenta pieniądze – regres, do końca życia można gnoja udupić, komornik się już tym zajmie i boli to bardziej niż te pożal się Boże wyroki. Wiem co piszę, bo właśnie jesteśmy z Rodziną w trakcie „załatwiania” zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby zabitej przez pijaka. Będzie pił w przyszłości jak go ktoś poczęstuje, bo swoje będzie oddawał firmie ubezpieczeniowej!

 2. Cieć z Lubartowskiej

  Śmiało można przypomnieć hasło: „Stary, a głupi”.

 3. a ja bym mu wsadził lampę na łeb i napier…. młotkiem aż wytrzeźwieje

 4. Teraz za zabicie człowieka w ruchu drogowym jest mandat,jak w Krasnymstawie w prokuraturze.