Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył głową o krawędź stołu i stracił przytomność. Libacja zakończona śmiercią

W minioną sobotę w Woli Uhruskiej miała miejsce awantura w trakcie libacji alkoholowej. Doszło do szarpaniny pomiędzy dwoma mężczyznami. 44-latek popchnął 59-latka, który upadając, uderzył głową o krawędź stołu i stracił przytomność. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 stycznia. Policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie o zgonie mężczyzny w jednym z domów w Woli Uhruskiej.

– Na miejsce dyżurny wysłał policjantów, którzy widząc niedającego oznak życia 59-latka, przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prowadzili ją do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Niestety, lekarz stwierdził zgon mieszkańca gminy Wola Uhruska. Z ustaleń wynika, że w minioną sobotę 59-latek przyszedł do swojej znajomej, u której byli jeszcze dwaj mężczyźni. Wszyscy spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy 44-latkiem, a 59-latkiem wywiązała się szarpanina, w wyniku której starszy z mężczyzn uderzył głową o krawędź stołu, a następnie stracił przytomność – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska – Prystupa z włodawskiej Policji.

Mundurowi na miejscu przeprowadzili niezbędne czynności procesowe. Do sprawy mundurowi zatrzymali 3 osoby w wieku od 44 do 71 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi.

– 44-latek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej wraz z nieumyślnym spowodowaniem śmierci. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska – Prystupa.

12 komentarzy

 1. Uderzył głową o krawędź stołu i stracił przytomność. Libacja zakończona śmiercią.
  Podoba mi się to bardzo, albo może nawet bardziej.

 2. I w ten jakże mało wysublimowany sposób dwóch moczymordów mniej. Jeden u grabarza, drugi siedzi.

  • Jakie więzienie? Zawiasy i po sprawie, albo uniewinnienie. On nie chciał. I żałuje.
   Jeżeli celowe wjechanie samochodem w ludzi siedzących na ławce (skutkujące zgonem 2 osób) to zdarzenie, które można uznać za wypadek drogowy, to wielokrotne wbicie w kogoś noża też może być uznane za wypadek. Zatem za pchnięcie człowieka na stół powinno być pouczenie.

 3. Niezmiernie z tego powodu jest mi bardzo wesoło.

 4. A który to taki wariat?

 5. Libacja – ofiara dla bóstwa składana w formie wylewania na ziemię cennych płynów. Był to zwyczaj istniejący w wielu religiach antycznych, a także w judaizmie, hinduizmie i shintō. U starożytnych Greków i Rzymian jeden z najważniejszych obrzędów religijnych.

  • „Libacja – ofiara dla bóstwa składana w formie wylewania na ziemię cennych płynów.” Tak jest nadal. Napiją się i zwracają. Na ziemię.

Dodaj komentarz