Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył busem w ogrodzenie, miał ponad promil. Wypił „tylko trzy piwa” i „nie czuł się pijany”

W niedzielę rano na jednej z ulic Łukowa bus uderzył w ogrodzenie. Kierowca pojazdu był nietrzeźwy, mężczyzna tłumaczył policjantom, że wypił tylko trzy piwa.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 10 na ul. Prusa w Łukowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że bus uderzył w ogrodzenie placu targowego.

Policjanci ustalili wstępnie, że 30-latek kierujący samochodem marki Volkswagen, jadąc z nadmierną prędkością na łuku drogi zjechał z jezdni. Następnie kierowane przez niego auto uderzyło w znak drogowy, ogrodzenie placu i upadło na lewy bok. Na szczęście kierujący autem i jego 18-letni pasażer nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Jak się okazało, 30-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. 30-latek tłumaczył mundurowym, że poprzedniego dnia przed północą wypił „tylko 3 piwa”. Twierdził, że wsiadając za kierownicę auta „nie czuł się pijany”. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, wkrótce usłyszy on zarzuty i stanie przed sądem.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Na jakiej podstawie stwierdzono nietrzeźwość, skoro alkomat mierzy stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu? Gdzie są eksperci motoryzacyjni, którzy tak często starają się bronić kierowców, których policja stara się wrobić w coś czego nie popełnili? O ile alkomaty zawyżają te pomiary?

  • Ano na takiej podstawie, że eksperci potrafią mnożyć przez 2. Spróbuj, to nie takie trudne.

 2. To były piwa Desant made in UA

 3. Chyba mu się pory pomyliły… 3 piwa wieczorem i następnego dnia o 10 rano ponad promil… Promil po 3 piwach to można mieć od razu po spożyciu a nie po upływie 10 godzin

 4. Lubartów, łuków, Kock tam jedynym zajęciem to jest chlanie co tydzień jakiś wypadek albo ucieczka pod wpływem.

  • Już pisałem kiedyś żeby dla Tłukowa i okolic stworzyć portal patomenel.pl
   P.S. Jeszcze opole lub.

 5. Grabarz (z certyfikatem) samotnie utrzymujący dzieci

  „Na szczęście kierujący autem i jego 18-letni pasażer nie doznali żadnych obrażeń ciał” – nie podzielam tego zdania.
  Chętnie bym go u siebie widział

 6. Krzysztof,, Ochota,,

  Czy, to kiedyś dotrze do ludzi, że jeżeli wypił to pod żadnym pretekstem nie ma prawa jechać autem. Niby takie proste, a jednak jakaś energia decyduje inaczej.

  • Wiellluuu ludzie niekoniecznie pod wpływem alkoholu nigdy nie powinno mieć możliwości wsiadania za kierownicę. Przypominam ze na 100 wypadków 95 powodują osoby całkowicie trzeźwe.
   Jechałam dzisiaj przez Siedliska/Kozłówkę za jedną z tych ostrożnych i bezpiecznych emerytek-1/3 szerokości pojazdu jechała po ścieżce rowerowej,2/3 szerokości po pasie ruchu.
   Gdyby nieświadoma niczego kobieta z dzieckiem na bagażniku nie trzymała się niemal pobocza na ścieżce rowerowej to została by bez orientu ściągnięta przez stare pudło najwyraźniej nie mieszczące się w pasie ruchu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo