Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uczą dzieci, jak dbać o zdrowy uśmiech. W akcji wzięło udział 8,4 tys. uczniów

Przez cały rok szkolny w kilkudziesięciu szkołach w naszym regionie przeprowadzona została akcja „Dziel się Uśmiechem”. Celem kampanii była promocja prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wraz z końcem roku szkolnego podsumowana została kolejna edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Od września do czerwca w lekcjach poświęconych dbaniu o uśmiech wzięło udział 8405 uczniów z klas I-VI uczęszczających do 74 szkół podstawowych na terenie województwa lubelskiego. Dzieci poza poznaniem 4 kroków dla zdrowych i czystych zębów, dowiadywały się m.in. czym jest próchnica, skąd się bierze i jak jej zapobiegać.

Inicjatywa „Dziel się Uśmiechem” prowadzona jest od 2013 roku przez Polski Czerwony Krzyż oraz firmę Mars Polska wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.

– Ubiegły rok szkolny nie był łatwy, jednak to nie zniechęciło nauczycieli i koordynatorów do pełnego zaangażowania w program i realizacji lekcji poświęconych higienie jamy ustnej. To właśnie te pozytywne reakcje na „Dziel się Uśmiechem” zachęcają nas od wielu lat do kontynuowania programu w kolejnych edycjach. Widzimy, że temat profilaktyki próchnicy jest cały czas aktualny i potrzebny. W tym roku w akcję zaangażowało się wielu koordynatorów PCK i szkół. To dzięki nim możemy mówić o sukcesie 8 edycji programu, za co im bardzo dziękujemy – mówi Małgorzata Szukała, Kierownik działu promocji i pozyskiwania dochodów w Biurze Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Program w całości jest finansowany przez firmę Mars, która co roku przekazuje na jego realizację 1% środków pochodzących ze sprzedaży gum do żucia w okresie od września do października. Jak wskazują organizatorzy akcji, próchnica dotyka w Polsce ponad 80% dzieci w wieku szkolnym. Dlatego tak ważna jest promocja prawidłowej higieny jamy ustnej.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. to jest jak z plandemią. Czemu nikt nie mówi, że po 18 roku życia fluor w paście jest już niepotrzebny?

  2. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

    No cóż jak rodzice w domu nie nauczyli (bo sami nie umieli) to lepiej jak ktoś to zrobi późno niż wcale…

  3. Jak uczyli w szkołach skoro nauka była zdalna?

Z kraju