Uciekał przed policjantami, doprowadził do zderzenia. Miał niemal 2,5 promila

Biłgorajscy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 62-latek miał niemal 2,5 promila w organizmie, w trakcie ucieczki doprowadził do zderzenie z innym pojazdem.

Do zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Józefów w powiecie biłgorajskim. Policjanci podczas patrolu zauważyli na ul. Kościuszki mercedesa jadącego całą szerokością jezdni. Podczas próby zatrzymania kierowca rozpoczął ucieczkę.

W jej trakcie uderzył w tył jadącego przed nim volkswagena, którym kierowała 24-latka. Siła uderzenia była tak duża, że jej pojazd uderzył w przydrożny znak.

– Po krótkim pościgu kierowca mercedesa został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że był to 62-letni mieszkaniec Józefowa. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – informuje st.sierż. Joanna Klimek z biłgorajskiej Policji.

Poszkodowana kobieta z volkswagena została przetransportowana do szpitala. Tam okazało się, że doznała niegroźnych obrażeń.

– 62-latek za kierowanie pojazdem i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem – dodaje st.sierż. Joanna Klimek.

2016-12-07 10:17:53
(fot. Policja Biłgoraj)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Stary a głupi, brak słów na takich durni.

 2. Typowy elektorat PIS-u

 3. Jak widać na załączonym obrazku, cofnięcie uprawnień przyniosło oczekiwany skutek. Skoro nie wolno zabierać pojazdów, dopierdo….ć dodatkowo grzywnę pięciokrotnej wartości samochodu. Wtedy zaboli zarówno bogatego jak i biednego.Sądy będą musiały obligatoryjnie wymierzać karę a nie litować się nad moczymordą, że nie ma środków na życie.

  • popieram ale kto cos takiego przeglosuje jak to uderzyloby rowniez w bogatych?nie ma takiej opcji zeby cos takiego przeszlo

 4. Takich jak on, co wsiedli po pijaku powinno siękarać inaczej. Suma którą ma zapłacić osoba zatrzymana po jeździe po alkoholu powinna być liczona tak: przeciętna pensja z zeszłego roku w zł x 10 x liczba promili np 1,2. Bezrobotni (i emeryci, renciści) 5 x średnią krajową x ilośc alkoholu. Nie płacisz, komornik zabiera np samochód itd. kara w zawiasach nie uczy pokory kierowców i ich nie odstrasza

  • przecietna pensja ..za duze pole manewru dla bogatych.lepiej inaczej-srednia z ostatnich 3 miesiecy a jak bezrobotny to przyjac najnizsza krajowa i to by mialo sens.

 5. Sąd go wybroni.Teraz za zabójstwo dostaje się mandat i ucieczkę z miejsca tragedii to jest tylko 500 zł mandatu w Krasnymstawie.

 6. I nic mu nie zrobią. Do kamieniołomu do końca życia. To by była dopiero kara. Tak samo inni cwaniacy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja