Uciekał na motocyklu przed policjantami. Nie miał uprawnień, badanie narkotestem dało wynik pozytywny

Zamojscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego motocyklem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień, co więcej wstępne badanie narkotestem wykazało, że 30-latek znajdował się pod działaniem substancji zabronionych.

W miniony czwartek zamojscy policjanci zauważyli w Deszkowicach motocyklistę, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Wideorejestrator wskazał, że kierujący poruszał się z prędkością 100 km/h. Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę, ten jednak przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. W Sułowie motocyklista stracił panowanie nad maszyną, uderzył w krawężnik i przewrócił się na jezdnię. Mundurowi podbiegli do niego, aby udzielić mu pomocy medycznej. Na ich widok mężczyzna wstał i rzucił się do pieszej ucieczki. Szybko został zatrzymany.

Mieszkaniec gminy Sułów został przewieziony do szpitala. Jak się okazało po badaniach, 30-latek poza niegroźnymi otarciami, nie doznał poważnych obrażeń. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Wstępny test na zawartość narkotyków wykazał, że 30-latek znajdował się pod ich działaniem. Ponadto okazało się, że motocykl marki Yamaha, którym się poruszał nie był ubezpieczony, nie miał również ważnych badań technicznych. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Kierujący motocyklem wczoraj usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za tego typu przestępstwo można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat. 30-latek poniesie również konsekwencje swojego niebezpiecznego zachowania podczas próby ucieczki przed policjantami.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Bo twój komentaż jest lepszy niż mój..........Kazik

  No to napykał sobie kosztów,teraz nieźle musi zapindalać żeby zarobić na koszty no i na maryśkę żeby zostało.

  • Ale przynajmniej chłop miał super zabawę. Mogł się poczuć jak w GTA. A parę złotych i wyrok w zawiasach to nic wielkiego – najwazniejsza jest zabawa.

 2. Eeee tam wynik pozytywny, ale pewnie bezobjawowo.

 3. nadaje się na prezydenta warsiafki

 4. Z policją nie tyle, że uciekal co walczył aż musiały posiłki przyjechać by go obezwładnić. Nie pierwszy i nie ostatnio wybryk tegoż Pana. Samochód rozbił ostatnio. Rodzice zapłacą.

  • No i spoko. Chciałbym mieć takich starych, którzy by za mnie placili. Widac, ze facet lubi sie zabawic i lubi miec takie takie przygody. I teraz moze o sobie poczytac na 112 pl i poczuc sie slawnym. Fajnie.

 5. Skoro nie doznał poważnych obrażeń, chociażby w trakcie zatrzymania, to znaczy, że nie ma sprawiedliwości na świecie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach