Uchylał się od płacenia alimentów. Czeka go blisko rok odsiadki

Kryminalni ze Świdnika zatrzymali mężczyznę, za którym został wydany list gończy, w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego. 47-latek trafił do aresztu śledczego.

Kryminalni ze Świdnika ustalili miejsce przebywania 47-letniego mieszkańca gminy Piaski. W 2018 r. został wydany za mężczyzną list gończy za przestępstwo niealimentacji.

W środę funkcjonariusze pojechali na teren powiatu łęczyńskiego celem sprawdzenia własnych ustaleń. Jak się okazało, informacje się potwierdziły. Mundurowi zatrzymali tam zaskoczonego 47-letniego mężczyznę, który następnie został przewieziony do aresztu śledczego. Spędzi tam blisko rok.

Poza 47-latkiem, policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z nakazami doprowadzeń wydanymi przez sąd. Funkcjonariusze zatrzymali 19-letnią mieszkankę gminy Piaski, 43-letniego mieszkańca Świdnika i 63-letniego mieszkańca Świdnika.

(fot. Policja – ilustracyjne)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Niech lepiej już zaczną budować nowe wiezienia ,bo jak tak dalej pójdzie to się w obecnych wszystkich skazanych za byle pierdoły nie pomieszczą .Przypominam ze do wiezień na 5 lat zaczną wkrótce masowo trafiać wszyscy cofający liczniki .A wiezienia z gumy nie są ,nie rozciągną sie

  • Uważasz że niepłacenie alimentów to jest byle pierdoła? Dochód przekracza 10 zł na osobę i już jesteś zamożnym według MOPS-u, nie dostaniesz rodzinnego, alimentów, niczego. A taki tatuś lub mamusia z obowiązkiem alimentacyjnym buja się po światku.

 2. Nie dość że nie płacił alimentów i nie zapłaci, to teraz dodatkowo będzie przez rok siedział i kosztował skarb państwa 3 k miesięcznie
  coś tu chyba jest nie tak

  • Utrzymanie gwałciciela czy mordercy kosztuje tyle samo, a więźnie niebezpiecznego jeszcze więcej. I co z tego? Może właśnie kara więzienia sprawi, że po wyjściu mężczyzna zacznie wypełniać swój ojcowski obowiązek.

  • To co ma latać wolno? Niech robi za przykład dla tych co mają kasę, a nie płacą.

  • Więźniowie którzy nie są niebezpieczni są dowożeni z zakładów karnych do pracy i odpracowują dług. Np. w zakładzie Campol w Milejowie,gdzie nie ma ludzi do pracy bo zarabia się grosze.

 3. Ale nowosc, znam typa co juz piaty rok siedzi za alimenty a wy rokiem sie podniecacie

 4. Wolnościowiec w gułagu

  Rozumiem, że teraz, siedząc w mamrze, zacznie płacić te alimenty? 🙂 Obawiam się, że nie, a na domiar złego podatnicy będą musieli płacić na niego. Odkąd weszło 500+, coś takiego jak alimenty powinno w ogóle przestać istnieć. Bierzesz na siebie ciężar wychowania dziecka – dostajesz świadczenie. Nie wychowujesz dziecka – nie dostajesz kasy. Proste.

  • Państwo może i powinno pomagać, ale to obowiązkiem rodziców jest utrzymywanie swoich dzieci. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na to – niech nie decyduje się na dzieci.

  • DOKŁADNIE! W pełnienia się zgadzam. Z jakiej racji alimenty? Skoro już mają 500+,i inne dodatki.

 5. Jakie to żałosne , zrobić dziecko potrafił ale już zarobić pieniędzy nie potrafi Nieudacznicy życiowi nie mężczyzni , na śmietnik z takimi a nie utrzymywać z moich podatków .

 6. I to ma pomoc w spłacie alimentów hahahah Niedługo kryminalistów nie będzie gdzie posadzić bo alimenciarze będą siedzieć. I wychodzi taki po roku myśli zmienię się zapłacę a pracodawca poprosi o zaświadczenie o niekaralności i mu podziękuje ku..a debilny kraj. I dalej będzie robił na czarno zęby przeżyć z miesiąca na miesiąc. A tak swoja droga żeby w Polsce było można tak dobrze zarobić i żeby było cie stać na alimenty jeszcze bo sady się nie pi…..la robią wszystko żeby mamusia dziecka nie musiał pracować i miała dobrobyt. Mi gość wisi kasę a komornik rozkłada ręce i do wiezienia nikt go nie chce wsadzić!!!! Bo nie płaciło za niego państwo to nie będziemy go ściągać 😛

 7. Jak Tommy Lee Jones w „Ściganym” 🤣

 8. super teraz zapłacimy my i jeszcze bedziemy go utrzymywać hahaha

 9. Durne prawo. To wszystko to początek końca pis.

 10. Bez komentarza.

  Nieroby dostają 500+I się śmieją , a tym ludziom zamiast dać pracę to zamyka się do więzienia. To właśnie jest tworzenie patologii niszczenie ludzi. Dług itak będzie się powiekszal. Plus dochodzi utrzymanie.

 11. Ale wynik.A ta elwira to niech schudnie trochę.

 12. Głupie prawo z alimenciarzami Powinni iść na przymusową pracę i z tego odcinać ma alimenty Co z tego że pójdzie siedzieć a pieniędzy dziecko nie ma

 13. A u mnie sedzina powiedziała, że dziecko już jest na tyle duże że może sobie coś dorobić, do szkoły chodzić nie musi, studia się nieobowiązkowe i alimenciarz bez skazania.

  • Bardzo dobrze mądrze powiedziała. Aż się wierzyć niechce. Taka jest prawda. Dziś baby maja 500+zazwyczaj pracować się niechce bo są alimenty. Ba! One wola nie pracować bo wtedy jest zaduzy dochód i wstrzymywana jest wypłata alimentów i innych środków z opieki społecznej!

 14. A to dopiero kara dla niego chore prawo odsiedzi na koszt podatnika gdzie tu kara ale jaki kraj taka kara haha

 15. I to ma być kara ?

  Pewnie siedząc w mamrze zacznie odkładać i płacić te alimenty ,ale wy naiwni jesteście ,co to jest za kara ? zamknąć kogoś za alimenty ? I co w ten sposób je spłaci ? Powinien być zmuszony do odpracowania tych alimentów ,a nie siedzieć bezproduktywnie i kosztować nas wsystkich jeszcze dodatkowe grube tys złotych

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online