Uchylał się od płacenia alimentów. Czeka go blisko rok odsiadki

Kryminalni ze Świdnika zatrzymali mężczyznę, za którym został wydany list gończy, w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego. 47-latek trafił do aresztu śledczego.

Kryminalni ze Świdnika ustalili miejsce przebywania 47-letniego mieszkańca gminy Piaski. W 2018 r. został wydany za mężczyzną list gończy za przestępstwo niealimentacji.

W środę funkcjonariusze pojechali na teren powiatu łęczyńskiego celem sprawdzenia własnych ustaleń. Jak się okazało, informacje się potwierdziły. Mundurowi zatrzymali tam zaskoczonego 47-letniego mężczyznę, który następnie został przewieziony do aresztu śledczego. Spędzi tam blisko rok.

Poza 47-latkiem, policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z nakazami doprowadzeń wydanymi przez sąd. Funkcjonariusze zatrzymali 19-letnią mieszkankę gminy Piaski, 43-letniego mieszkańca Świdnika i 63-letniego mieszkańca Świdnika.

(fot. Policja – ilustracyjne)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Ale wynik.A ta elwira to niech schudnie trochę.

 2. Głupie prawo z alimenciarzami Powinni iść na przymusową pracę i z tego odcinać ma alimenty Co z tego że pójdzie siedzieć a pieniędzy dziecko nie ma

 3. A u mnie sedzina powiedziała, że dziecko już jest na tyle duże że może sobie coś dorobić, do szkoły chodzić nie musi, studia się nieobowiązkowe i alimenciarz bez skazania.

  • Bardzo dobrze mądrze powiedziała. Aż się wierzyć niechce. Taka jest prawda. Dziś baby maja 500+zazwyczaj pracować się niechce bo są alimenty. Ba! One wola nie pracować bo wtedy jest zaduzy dochód i wstrzymywana jest wypłata alimentów i innych środków z opieki społecznej!

 4. A to dopiero kara dla niego chore prawo odsiedzi na koszt podatnika gdzie tu kara ale jaki kraj taka kara haha

 5. I to ma być kara ?

  Pewnie siedząc w mamrze zacznie odkładać i płacić te alimenty ,ale wy naiwni jesteście ,co to jest za kara ? zamknąć kogoś za alimenty ? I co w ten sposób je spłaci ? Powinien być zmuszony do odpracowania tych alimentów ,a nie siedzieć bezproduktywnie i kosztować nas wsystkich jeszcze dodatkowe grube tys złotych

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL