690 680 960

Tysiące podpisów pod petycją o zakazanie Marszu Równości. Przeciwnicy apelują o wyjście na barykady

Już ponad siedem tysięcy mieszkańców Lublina złożyło swoje podpisy pod petycją do prezydenta Lublina, aby ten zakazał organizowania Marszu Równości. Kilkaset osób zadeklarowało też, że weźmie udział w akcji protestacyjnej i stawi opór środowisku LGBT.

Na sobotę 28 września został zaplanowany drugi już w Lublinie Marsz Równości. Podobnie jak rok temu, jego organizacji sprzeciwiają się m.in. przedstawiciele środowisk konserwatywnych. Trwa również zbiórka podpisów pod petycją skierowaną do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, aby ten zakazał przemarszu środowisk LGBT. Powołano się w niej na art. 72 Konstytucji, mówiący o tym, że każdy obywatel ma prawo żądać od władz ochrony dzieci przed demoralizacją.

Jeden z organizatorów zbiórki, radny Tomasz Pitucha wyjaśnia, że nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku do osób mających odmienną orientację seksualną. Jednak w tym przypadku jest to jawna promocja homoseksualizmu, co nie wpływa dobrze na społeczeństwo, a zwłaszcza młode osoby. Radny dodaje, że patrząc na zamieszki, jakie miały miejsce rok temu w Lublinie, jak też teraz w innych miastach Polski, gdzie podobne marsze są organizowane wskazuje, że są to prowokacje mające wywołać u innych agresywne zachowania.

W piątek poinformowano, że pod petycją podpisało się już ponad siedem tysięcy mieszkańców Lublina. Zbiórka podpisów prowadzona w centrum Lublina przed Pocztą Główną przy Krakowskim Przedmieściu potrwa do niedzieli 8 września. Została też uruchomiona na internetowej platformie CitizenGo. Podpisy mają przekonać prezydenta Lublina, że powinien zakazać marszu, gdyż mieszkańcy sprzeciwiają się jego organizacji.

Należy się również spodziewać, że w trakcie przemarszu dojdzie do protestów. Na Facebooku utworzone zostało już wydarzenie z tym związane. Przeciwnicy Marszu Równości wyjaśniają, że wielu mieszkańców Lublina ma zwyczajnie dość tęczowych gości, którzy przez cały rok jeżdżą ze swoim „kramem” po wszystkich miastach w Polsce i obnoszą się, jak piszą, „ze swoimi dolegliwościami”. Zapowiadają także, że Lublin będzie się bronił. Nawołują też do jak największego zaangażowania mieszkańców do udziału w akcji protestacyjnej. „Stańmy wspólnie, kolejny raz na barykadach i postawmy jeszcze większy opór niż w ubiegłym roku. Wspólnie zwyciężymy i obronimy honor naszego miasta” – apelują.

Jeżeli chodzi o zgłoszone na dzień 28 września do Urzędu Miasta zgromadzenia publiczne, na chwilę obecną oprócz Marszu Równości i przysięgi Terytorialsów na placu Zamkowym, jest też trzecie, mające się odbyć w godzinach od 13.00 do 14.30. Jego miejsce wyznaczone zostało przy Krakowskim Przedmieściu obok kościoła pw. św. Piotra i Pawła, tuż przy stelażu z reprodukcją obrazu “Unia Lubelska” Jana Matejki. W ubiegłym roku, w tym rejonie grupa mieszkańców zebrała się podczas przemarszu środowisk LGBT, aby odmawiać różaniec.

W innych miastach przeciwnicy organizacji Marszu Równości starają się zablokować jego organizację właśnie m.in. poprzez zgłaszanie własnych licznych zgromadzeń publicznych. W Kaliszu swoje zgromadzenia zaplanowali m.in. miłośnicy straży miejskiej, miłośnicy fiata 125p, osoby które mają traumę z powodu zaprzestania produkcji fiata 126p, miłośnicy sernika z rodzynkami, miłośnicy Ani z Zielonego Wzgórza, patrzący w niebo, czy też miłośnicy introdukcji orangutana sumatrzańskiego.

(fot. lublin112.pl)

106 komentarzy

 1. I dodam jeszcze jedno jak chca ci po****….Ochrony to niech sobie oplaca ludzi z agencj ochrony a nie zeby policja zbocxenstwa pilnowala za moje I tysiecy innych mieszkancow lubelskiego jakim prawem policja ma ochraniac zbokow nasza kase oj nie ma Na to zgody I nie bedzie

  • Takim prawem, że podobnie jak Ty i inni homofobicznie nastawieni mieszkańcy Lublina (a w zasadzie całej Polski), osoby LGBT płacą podatki i wszystkie inne zobowiązania wobec naszego państwa i mają prawo do ochrony legalnie zorganizowanego zgromadzenia i marszu. Pragnę jedynie zauważyć, że gdyby nie agresywni kontrmanifestanci ochrona na tak wysokim poziomie byłaby zbędna.

   • Homofobicznie nastawieni? A kogo obchodzi co z kim w łóżkach robią? Tu chodzi o sztuczną zadymę, o walkę o większe prawa niż ma reszta społeczeństwa. Bo oczywiście prawa obywatelskie nie zależą od orientacji, tak samo jak w USC nikt o płeć nie pyta.

    • „większe prawa niż ma resztą społeczeństwa”? O jakich konkretnie większych prawach niż ma reszta społeczeństwa jest mowa? Prawo do zawarcia związku małżeńskiego? Prawo do adopcji dzieci (nie mówię tu nawet o adopcji dzieci z domu dziecka, ale o adopcji dziecka osoby z którą się żyje)? Prawo do otrzymywania informacji o zdrowiu osoby z którą dzieli się życie? Prawo do dziedziczenia po osobie z którą dzieli się życie i razem buduje się wspólny majątek? Prawo do wspólnego rozliczania się z Urzędem Skarbowym? Reszta społeczeństwa nie ma takich praw? Od kiedy to USC nie interesuje się płcią współmałżonków? Mam rozumieć, że nie interesuje ich czy związek małżeński zawierają dwie osoby tej samej płci? Wolne żarty. A jeśli chodzi o zadymę to żadnej zadymy by nie było gdyby osoby ślepo przeciwne Marszom Równości nie organizowały zupełnie niezrozumiałych i bezcelowych „kontrmarszy”. Jeśli ktoś tu robi zadymę to na pewno nie osoby idące w Marszu Równości. Jeśli zaś chodzi o to co kto robi w łóżku i z kim to też nikt się z tym nie obnosi, nikt nie uprawia seksu na ulicach. Chciałabym również nadmienić, że Marsz Równości jest dla wszystkich – osób LGBT+, osób niepełnosprawnych, które są wykluczone że społeczeństwa ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury, dla kobiet katowanych przez mężów, którzy pozostają bezkarni, dla osób innej narodowości, innego koloru skóry, innego wyznania niż większość społeczeństwa, dla kobiet które zarabiają mniej niż mężczyźni (tylko dlatego, że są kobietami) wykonując tę samą prace i pracując tak samo ciężko, dla osób, które są ofiarami mobbingu, a osoby dopuszczające się go pozostają bezkarne, dla każdego kto z jakiegokolwiek innego powodu czuję się dyskryminowany w społeczeństwie lub uważa, że jego prawa nie są przestrzegane i dla każdego kto uważa, że wszystkie te osoby powinny walczyć o to co im, jako członkom społeczeństwa, prawnie się należy. Także nie trywializujmy Marszy Równości tylko do tego co osoby LGBT+ robią w łóżku, bo nikt tego nie pokazuje.

     • Ad1. KONTYTUCJA, KONSTYTUCJA! A tam napisane, że związek małżeński to między kobietą, a mężczyzną… o kurcze to już nie konstytucja!?
      AD.2 Oczywiście zje*ać dziecku psychikę już na starcie. Tatuś sobie zrobi dziecko z surogatką, a drugi tatuś zaadoptuje:) ha śmiech na sali. A później we dwóch będą wykorzystywać do własnej podniety:((
      Ad3. Prawo masz, wystarczy prawnie spisać umowę u notariusza, skoro tak bardzo ci zależy.
      Ad.4 Nie pokazują co robią w łóżku? To jak wyjaśnić zdjęcia z marszów gdzie na smyczy prowadzony jest prawie nagi facio z piłką w mordzie? (Przepraszam za mordę ale skoro na smyczy to chyba chce być psem).
      Ad5. Itd itp.

 2. Widzę, że ponad siedem tysięcy ludzi nie potrafi uczyć się na błędach i doświadczeniach swoich i innych ludzi. Najwyraźniej nie są w stanie zrozumieć, że taka akcja nie ma najmniejszego sensu, bo w żadnym mieście w naszym pięknym kraju żaden sąd nie podtrzymał zakazu Marszu Równości. Pragnę jeszcze nieśmiało zauważyć, że zarażenie się homoseksualizmem nie jest możliwe, żadne dziecko, ani osoba w jakimkolwiek wieku, nie da się skusić promocji homoseksualizmu. Z tym trzeba się urodzić i zapewniam was, że gdyby ludzie mieli wybór woleliby należeć do akceptowanej grupy społecznej zamiast całe życie walczyć o swoje prawa.

  • O jakich prawach piszesz? Mają prawa obywatelskie jak każdy inny. Więc o co chodzi? Nikt im do łóżka nie zagląda, nie opluwa na ulicy. To jakich praw, które posiadają inni obywatele, chcą? A jeżeli chcą innych lub więcej praw to czy nie jest to szykanowanie heteroseksualnej części społeczeństwa? Jeśli natomiast przytoczysz kwestię małżeństwa, to zapewniam Cię, że nikt ich o orientację w USC nie będzie pytał. Wystarczy mężczyzna, kobieta i dwoje świadków. Czyli dokładnie te same prawa co reszta społeczeństwa.

   • Mówię o prawie do zawarcia związku małżeńskiego z osobą którą się kocha i z którą dzieli się życie i wszystkich prawach które z tego wynikają – o prawie do adopcji dzieci, które wspólnie wychowują, o otrzymywaniu informacji o stanie zdrowia najbliższej osoby i dzieci, do decydowania w ważnych sprawach, do dziedziczenia majątku który wspólnie budują. Myślisz, że nikt ich nie opluwa? Plucie to chyba faktycznie najrzadsza bo najdelikatniejsza forma okazania dezaprobaty. Przytoczę tutaj przykład chłopca, który został pobity w Białymstoku to tak konkretnie, ale poza tym osoby LGBT+ spotykają się na co dzień z nietolerancją. Sama niejednokrotnie byłam świadkiem agresji słownej wobec dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet idących chodnikiem za rękę, a nigdy nie spotkałam się z czymś takim wobec pary heteroseksualnej idącej za rękę. Nikt nie chce większych praw niż ma reszta społeczeństwa tylko takich praw, które należą się wszystkim, a osobom LGBT+ są odbierane tylko dlatego, że osoba którą kochają jest tej samej płci.

    • Małżeństwo to z założenia związek między kobietą i mężczyzną. Małżeństwo nie jest potrzebne do tego, żeby z kimś spędzić resztę dni. Adopcja? Absolutnie nie. Nie ma mowy o tym, żeby dziecko rozwijało się normalnie mając mamusię i mamusia lub tatusia i tatusię. Informacje o stanie zdrowia? W każdym przypadku zabiegu, badania rejestracji do lekarza itp. wypełniasz informację o tym kto jest upoważniony do wglądu w Twoją historię choroby. Dziedziczenie majątku? Jeden dzień u prawnika. To są sztuczne problemy. A chodzenie za rękę? Cóż, nie jest to normalne, więc afiszowanie się – nie. a dlaczego? A no dlatego, że normalnej części społeczeństwa nie odpowiada to, że takie zachowania widzą np. dzieci. Skoro jak tu pisałaś, z tym problemem ludzie się już rodzą, to może jakieś leczenie? Pedofile też nie są pedofilami z wyboru. Anie gwałciciele. Ani sadyści. Ale skoro wszystkie te problemy dotyczą głowy to może wszystkim dać prawa odpowiednie do ich problemów? Jedno dziecko tygodniowo pedofilowi, albo jedno pranie żony sadyście? No chyba jednak nie…

    • „o otrzymywaniu informacji o stanie zdrowia najbliższej osoby i dzieci” – składasz oświadczenie i masz, każda osoba uwzględniona w oświadczeniu może otrzymać informację o stanie zdrowia (wiem, bo sama otrzymywałam informację o stanie zdrowia osoby zupełnie niespokrewnionej);
     „do decydowania w ważnych sprawach” – zależy co dla kogo ważne, do niektórych ważnych spraw niezbędne jest upoważnienie podpisane w obecności notariusza;
     „do dziedziczenia majątku który wspólnie budują” – można załatwić to testamentem, więc chyba to też nie problem;
     „osoby LGBT+ spotykają się na co dzień z nietolerancją” – przepraszam, ale największym brakiem tolerancji wobec „innych” wykazują się te właśnie osoby – chociażby organizując takie marsze prowokują nie szanując uczuć i odczuć innych…

  • O jakich prawach piszesz? O prawie do wyśmiewania uczuć religijnych? Szydzenia z Mszy Świętej, Matki Boskiej? Nigdy mnie nie obchodziły te marsze, akceptowalam homoseksualistów, nie atakowałam ich.. ale oni idąc w marszu ” równości” nie akceptują, nie szanują innych ludzi..

   • O jakich prawach pisze odpowiedziałam już w dwóch komentarzach i proszę o odczytanie tychże komentarzy. Jeśli chodzi o wyśmiewanie czy brak szacunku wobec uczuć religijnych to w żadnym razie tego nie popieram i uważam, że osoby które dopuszczają się czegoś takiego powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności prawnej za swoje czyny, ale to dotyczy tylko tych osób które się tego dopuszczają. Większość osób LGBT+ również nie akceptuje takich zachowań i uważa, że tego typu zachowania powinny być karane. Warto unikać generalizowania społeczności LGBT+ do kilku osób, które zachowują się nagannie. Nikt nie ma prawa do poniżania innych, ani osoby LGBT+ ani osoby heteroseksualne ani żadna inna grupa społeczna.

   • Przytaczanie jednostkowych przykładów złych uczynków nie czyni całej społeczności złymi. Na szczęście nikt nie przytacza złych zachowań heteroseksualnych, o których przecież huczy w każdych wiadomościach. Czepiliscie się i tak pokrzywdzonych przez los ludzi, bo przecież można. Zamiast dotrzeć do informacji prawdziwych, które mówią, czym jest orientacja, czemu przyswiecaja marsze równości, to spora część ludzi woli mieć to w nosie i tak dla zasady iść za tłumem, który -wstyd mi za niego – plecie głupoty, w które normalny i inteligentny człowiek by nie uwierzył.

 3. Drogie Panowie i Panie. Najdroźsi. Byłem wczorej na wykładzie jednego magistra i rozumiem coraz więcej. Wy też zrozumcie. HISTORIA. Przed nami wszystkimi też żyli ludzie. Budowali świat. Ten mały i duzy. Byli władcami, naukowcami, poetami i pracowali fizycznie … Kobiety były gospodyniami domowymi, prały, sprzątały obejście, rodziły i wychowywały dzieci …. Wielu spośród tych wielkich ludzi z przeszłości była homo. Gejami była. Kochanowski, Kopernik, Kościuszko, Szopen, Bolesław Wstydliwy, Kaziemierz Przerwa Ted Majer, Karol May, Matejko, Gall Anonim, Mao Zedong … Długo by wymieniać … Zrozumcie proszę, że oni nas i naszych potomnych ubogacaja na każdym kroku. Powinnismy być im wdzięczni. Wszyscy.

  • – No choćby Kopernik!
   – To kłamstwo! Kopernik była kobietą!
   – Einstein?
   – Też była kobietą!
   – A może Curie-Skłodowska też?!
   – To akurat nie najlepszy przykład…
   – A bo mnie zmyliły!

  • O Fredym Mercurym zapomniałeś Telewizorku.

 4. pamiętajcie że lgbt+HIV to miłość w czystej postaci bez odrobiny kału na tym i owym

 5. Przykro mi, że nasze społeczeństwo jest tak słabo wyedukowane, że nie jest w stanie odróżnić homoseksualizmu od pedofilii, nie widzi różnicy między dziedziczeniem w testamencie, a dziedziczeniem po osobie najbliższej. Nie widzi tego, że decydowanie o życiu i zdrowiu osoby najbliższej w momencie kiedy są one zagrożone nie jest możliwe. Przykro mi, ale po wypadku osoba którą kochamy nie jest w stanie napisać oświadczenia u notariusza. Konstytucja to jak widać rzecz względna, bo jeśli chodzi o uzależnienie sądów od rządu to konstytucja i trójpodział władzy nie są istotne, ale jeśli chodzi o prywatne życie dużej grupy społecznej to nagle konstytucja jest ważna. Powiem więc, że według konstytucji wszyscy jesteśmy równi wobec państwa i prawa, więc osobom LGBT+ konstytucyjnie należą się wszystkie te prawa które ma każdy. To, że w jakiś sposób konstytucja w tych kwestiach się wyklucza to błąd w jej budowie. W związku z tym, albo nie jesteśmy wszyscy równi, albo nikogo nie obchodzi z kim kto bierze ślub i państwo zezwala na małżeństwa homoseksualne i całą resztę praw o których pisałam. Jeśli zaś chodzi o mężczyzn na smyczy itp. to ewidentnie mylicie Marsze Równości z Paradami Równości, których w naszym kraju nie ma. Choroby jak HIV i zabezpieczanie się przed nimi to indywidualna sprawa każdego człowieka.

  • Homoseksualizm to nie pedofilia?? poważnie??? a Pedofil polujący jedynie na chłopców homoseksualistą nie jest??? Pomroczność jasna jak widzę dopadła…

  • Debilna demagogia i tyle!!! przykro mi, ale po wypadku osoba którą kochamy nie jest w stanie napisać oświadczenia u notariusza. – poważnie? a związek małżeński zawiera się dopiero jak ktoś zachoruje ? Nie -to i do notariusza możesz od razu z kochasiem pobiec nie czekając na szpital! Trójpodział władzy ??? jak na razie go nie ma -władza ustawodawcza i wykonawcza jest co 4 lata wybierana przez ogół obywateli i odpowiada karnie przed sadem! Sąd wybiera się sam i odpowiada sam przed sobą :)) To jednowładztwo jest!!! Kolejne…Powiem więc, że według konstytucji wszyscy jesteśmy równi wobec państwa i prawa…. a i owszem, ale nie w kwestiach biologicznych – owa równość nie oznacza wszak że mężczyzna może rodzić dzieci!!! Nie oznacza również że można sobie dowolną wybrać płeć lub wbrew biologii wymyślić nową :)) Samo zaś małżeństwo jest związkiem dwu płci -jak tak bardzo wam zależy wymyślcie inny własny termin i po krzyku. To ze podrobisz CocaColę nie oznacza że masz prawo używać nazwy i logotypu – proste? Marsze równości piszesz… a w czym to chcecie być równi??? Tak jak ryba ze ślimakiem??? Tak nie ma… Sama równość to lewicowa brednia – czy na sali operacyjnej pielęgniarka ma być równa chirurgowi? poważnie?!!

 6. Do izolatki z komuinstami

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi