Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich (zdjęcia)

Wobec 40-letniego mieszkańca Terespola sąd zastosował tymczasowy areszt. Mężczyzna podejrzany jest o uprawę konopi mogącą dostarczyć znaczną ilość środków odurzających.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z bialskiej komendy przeszukali wytypowaną posesję w Terespolu w powiecie bialskim. Mundurowi posiadali informację, że zamieszkujący tam 40-latek może prowadzić plantację konopi innych niż włókniste.

W trakcie prowadzonych czynności, w budynku gospodarczym funkcjonariusze ujawnili kilkanaście roślin konopi, natomiast w domu gotowy już susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 50 porcji dilerskich tego narkotyku. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli też ziele konopi pochodzące z wcześniejszej uprawy.

40-latek został zatrzymany i w miniony piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna będzie odpowiadał za uprawę mogącą dostarczyć znaczną ilość środków odurzających jak również posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za te czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Sport