Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tuż przed maską pojazdu przewróciło się drzewo, jedna osoba trafiła do szpitala

Wczoraj w miejscowości Tarło pojazd osobowy uderzył w drzewo, które przewróciło się wprost przed maską auta. Do szpitala trafiła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:45 w miejscowości Tarło w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w przewrócone na drogę drzewo.

Na miejscu strażacy zastali uszkodzony pojazd oraz leżące na jezdni drzewo. Kierowca relacjonował, że drzewo przewróciło się tuż przed maską, przez co nie zdążył wyhamować. Pojazdem podróżowały dwie osoby, z których jedna została zabrana do szpitala.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu powalonego drzewa na pobocze. W działaniach udział brały: dwa zastępy z JRG w Lubartowie oraz OSP w Niedźwiadzie.

Wczoraj lubartowscy strażacy przyjęli łącznie 9 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru podczas intensywnych opadów atmosferycznych. Wszystkie dotyczyły przewróconych na drogę drzew i złamanych konarów.

(fot. nadesłane)

5 komentarzy

  1. Wnioskując ze zdjęcia, tonie był skutek wiatru, tylko rażącego niedbalstwa. Ja widzę na zdjęciu obumarłe drzewo. Wiem, wiem, zdjęcie dopasowane do sytuacji, czy rzeczywiście dopasowane? Możliwe, bo przy drodze można spotkać takie trupy.

  2. OK. Mam nadzieję, że skończyło się na potłuczeniach. Po zielonym na masce wnioskuję, że odszkodowania od zarządcy drogi nie będzie. Jakoś nie mogę zidentyfikować gatunku. Jakby jakieś jeżyny?

  3. Zdjęcie na stronie głównej tego artykułu zgadza się z opisem zdarzenia. To ten samochód brał udział w wypadku.Drzewo położyło się na drogę centralnie przed maskę. Dosłownie ułamki sekund… kierowca zdążył jeszcze hamować.. spod tego drzewa odbił do tyłu. To zielone, co widać na masce, pod i wokół, to jest to cholerne drzewo. – jego gałęzie. Pozostałości. Przód samochodu uderzył prosto w środek drzewa… stąd takie zniszczenia.. Ludzie mieszkający w pobliżu, twierdzili że to drzewo miało iść do usunięcia wraz z innymi przy tej drodze. Jak widać na zdjeciach, drzewo nie było w dobrej kondycji.. Musiało dojść do takiej sytuacji prawdopodobnie aby ktokolwiek mógł się tym zainteresować…
    Nie było wtedy bardzo dużej wichury, urwała się tylko chmura, duży deszcz…

Z kraju