Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trzy zastępy strażaków gasiły pożar domu

W miniony piątek w miejscowości Wolica doszło do pożaru drewnianego domu. Z ogniem walczyły trzy zastępy straży pożarnej.

Miniony piątek po godzinie 11 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Wolica w gminie Abramów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniany budynek mieszkalny. Dym wydobywał się z poddasza budynku.

– W trakcie działań ustalono, że doszło do rozprzestrzenienia się pożaru wewnątrz drewnianych ścianek działowych i drewnianego stropu budynku. Wprowadzono ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, którzy przewietrzyli pomieszczenia na piętrze, a następnie przystąpili do rozbiórki ścian działowych i pokrycia stropu w celu odnalezienia i ugaszenia ognisk pożaru. Konieczna była również rozbiórka drewnianej, zewnętrznej ściany szczytowej zajętej przez ogień. Budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej – informuje Jarosław Przysiadły z PSP w Lubartowie.

W działaniach udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lubartowa oraz zastępy OSP Abramów, Michów i Wolica.

2017-11-20 11:54:05
(fot. PSP Lubartów)

2 komentarze

  1. Dyrdymałko prasowy

    Taki pożar jest pewnym sposobem na tanią rozbiórkę budynków – co się nie zdąży spalić rozwlecze straż pożarna.
    Teraz wywieźć resztę i posprzątane

  2. Dyrdymałko prasowy no nie wiem czy byłbyś zadowolony by ci strażacy rozwlekali cokolwiek??Zapaliło się pewnie od komina , bo był nieszczelny , dobrze że coś jeszcze zostało , ja nie miałem tyle szczęścia , aby podwaliny zostały z domu.Ogień , woda to są żywioły , które sieją strach i zniszczenie.