Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Trzy rodzaje narkotyków w kontrolowanym samochodzie. Z kolegą trafił do aresztu

Policjanci znaleźli przy pasażerze kontrolowanego pojazdu niewielkie ilości narkotyków, zaś podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania 50 tabletek ecstasy. Młodemu mieszkańcowi Kraśnika grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci z Kraśnika zatrzymali samochód kierowany przez 23-latka. Podczas kontroli mundurowi ujawnili przy 22-letnim pasażerze pojazdu woreczek strunowy z brunatną substancją. Kontrola wnętrza pojazdu wykazała kolejne dwa woreczki, w których znajdowała się niewielka ilość suszu roślinnego oraz tabletka koloru różowego.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, zaś odnalezione substancje poddano testom narkotykowym.

– Jak się okazało we wszystkich 3 woreczkach znajdowały się środki narkotyczne, które użyte testery wskazały jako haszysz, marihuanę i ecstasy. Kierowca samochodu został przebadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Użyty alkotest wskazał, że jest trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, iż może być pod wpływem innych substancji odurzających. Została pobrana krew do badań – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania ujawnili w mieszkaniu 22-latka wagę elektroniczną i ponad 50 tabletek koloru różowego w kształcie serca.

– Zabezpieczone drażetki zostały poddane badaniu testerem narkotykowym, którego wynik zabarwienia wskazał, iż jest to środek zawierający ecstasy. Teraz o losie młodych mężczyzn zadecyduje sąd – dodaje st.asp. Janusz Majewski.

Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

68-119475

2017-12-29 15:34:14
(fot. Policja Kraśnik)

3 komentarze

  1. te pastylki to pewno na Walentynki zbierał, romantyk jeden

  2. Zamknąć i nałożyć karę 50000 do zaplaty a nie się cackac z młokosem

  3. aLe zaraz dostawa na sylwestra miala byc co to za zabieranie!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo