Trzy miesiące aresztu za uprawę konopi. Na posesji ujawniono również nielegalny pobór prądu (zdjęcia)

Policjanci ze Sławatycz i Wisznic zatrzymali mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli ponad 50 roślin, sprzęt do ich uprawy, susz konopi, a także krajankę tytoniową oraz odręcznie skręcone papierosy.

Policjanci ze Sławatycz i Wisznic weszli na jedną z posesji w gminie Tuczna w powiecie bialskim. Mundurowi posiadali informacje, że mogą się tam znajdować konopie indyjskie.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te informacje i ujawnili ponad 50 roślin, w różnej fazie wzrostu. Część roślin znajdowała się w budynku gospodarczym. Inne wysadzone były w różnych miejscach na terenie posesji. W mieszkaniu znajdował się namiot uprawowy wyposażony w specjalistyczny sprzęt służący do hodowli, m.in.: lampy zapewniające odpowiednie oświetlanie uprawy, wentylator oraz wiatrak.

Oprócz tego policjanci ujawnili susz konopi, a także wiadra wypełnione krajanką tytoniową. Zabezpieczyli również odręcznie skręcone papierosy. Jak się okazało, na posesji znajdowało się nielegalne przyłącze energii elektrycznej.

43-letni właściciel posesji zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

10 komentarzy

 1. W białej wraca moda na spodnie typu dzwon czy jakoś tak :))

 2. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  „Mundurowi posiadali informacje, że mogą się tam znajdować konopie indyjskie”, a przetrzepali „kwadrat” solidnie…
  Przypomniał mi się już nieżyjący sąsiad – mundurowi „posiedli” informację, że 78 letni dziadek pędzi bimber, wparowali mu na „kwadrat”, a ponieważ nie znaleziono nawet śladu czy zapachu bimbru, czepili się komputera jego synowej… (ponieważ dziadek go kupił, zapytany o to czyj to komputer powiedział, że jego)… Dociekliwi policaje „zabezpieczyli sprzęt do „ekspertyzy” i dziadka też… z podejrzeniem, że na kompie jest nielegalne oprogramowanie.
  Na „dołku” odpękał blisko 24 h zanim go „odbezpieczyli”, a komputer synowej „odbezpieczono po blisko miesiącu nie stwierdziwszy uchybień.
  Tak działa nasza dzielna, choć głupawa policja.

 3. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Ciekawe to zdjęcie ilustracyjne – dwóch polskich policjantów, dla niepoznaki w cywilu (jeansy spodnie), ze sterczącymi spluwami na biodrach, jak na jakimś dzikim zachodzie gdzie widok cywila z”klamką” nie dziwi nikogo.

  (Nawet moje wnuczki studentki noszą zgrabne „magnumy” i nawet im „do twarzy”).

 4. redakcjo 112 a czemu nie opiszecie pobicia pod sklepem w Kostrach tak pobili ze osoba zmarła na miejscu a wy tego nie piszecie czy ta rodzina ma układy

 5. Dresy pod nova handlujący wiele lat też średnio Was interesują…przypadek nie sądzę

 6. Kolejny kartel zlikwidowany.

 7. Bo i kogo obchodzi zgon pijaka.

 8. Jeżeli nie widziano zdarzenia nie należy osądzać. Przypominam że za przekazywanie błędnych i oczerniajacych informacji również można odpowiadać. Na to też jest artykuł

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.