Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbywają się trzy imprezy targowe

W hali  Międzynarodowych Targów Lubelskich przez weekend odbywają się trzy imprezy targowe. Targi Ogrodnicze Eden, Dni Zdrowia i Urody oraz Styl 50+. Są one ostatnimi przed letnią przerwą.

 Targi Ogrodnicze Eden:

Uczestniczy w nich 65 wystawców, którzy prezentują wszystko co związane z szeroko rozumianym ogrodem. Zaczynając od  nasion, sadzonek, cebulek, kwiatów ciętych i doniczkowych, krzewy i drzew owocowych, poprzez narzędzia ogrodnicze, odzież do prac w ogrodzie, urządzenia i sprzęt do produkcji ogrodniczej, oraz dekoracje i ozdoby na aranżacji i na architekturze kończąc.

Dla zwiedzających przygotowano szereg wykładów na tematy związane z urządzaniem oraz pielęgnacją terenów zielonych oraz  Florystyczne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego i wystawę roślin egzotycznych, których jest ponad 150 gatunków. Najciekawsze z nich to rośliny owadożerne i drapieżne, od malutkich rosiczek po osiągające metr wysokości kapturnice czy też dzbaneczniki których ofiarami są ptaki oraz małe ssaki.

Dni Zdrowia i Urody:

Dni Zdrowia i Urody promują wśród odwiedzających zdrowy i aktywny tryb życia oraz poczucie własnej wartości. Wśród 44 wystawców z całego kraju są  producenci farmaceutyków, salony urody, studia masażu i odnowy biologicznej, producenci zdrowej żywności, produktów żywieniowych i odżywczych, witamin, a nawet wód mineralnych, salonów SPA, sprzętu AGD. Oferuje swoje usługi związane z aktywnością, zdrowiem, dobrym samopoczuciem, a także urodą, wypoczynkiem i rekreacją

Z atrakcji dla gości można wymienić zajęcia z hatha jogi i medytacji, pokazy ratownictwa medycznego, warsztaty wegetariańskiego gotowania, pokazy wizażu, warsztaty noszenia dzieci w chustach a także wspólne gry i zabawy oraz warsztaty artystyczne.

Styl 50+

Po raz pierwszy przygotowano ofertę dla osób dojrzałych. Ma ona pobudzić aktywność starszych osób i jednocześnie wzmocnić integrację międzypokoleniową. Na przybyłych czekają m.in. gry i zabawy, wspólne muzykowanie, warsztaty artystyczne oraz Nordic Walking a także trening pamięci. Przygotowano również wykłady dotyczące najbardziej aktualnych problemów z którymi często nie radzą sobie osoby starsze takich jak umiejętne czytanie etykiety produktów spożywczych oraz czego można się z nich dowiedzieć a także wyjaśnienie problemów  z odbiorem telewizji po 17 czerwca.

Komentarze wyłączone