Trzecia Dycha do Maratonu: Ponad tysiąc biegaczy opanowało nocą lubelskie ulice (zdjęcia, wideo)

Pierwszy zawodnik na linii mety pojawił się po 34 minutach, ostatni zakończyli bieg po godzinie i 20 min. Łącznie Trzecią Dychę Do Maratonu ukończyło 1119 biegaczy.

W sobotę o godzinie 22:30 wystartowała Trzecia Dycha do Maratonu. Wzięło w niej udział ponad 1,1 tys. uczestników. Biegacze pokonali 10 km trasę ulicami Lublina tym razem w nocnej scenerii. Start i meta zlokalizowane były obok Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Dobrzańskiego. Trasa biegu wiodła Drogą Męczenników Majdanka, ul. Krańcową, ul. Dywizjonu 303, ul. Kunickiego, ul. Wolską, ul. Łęczyńską, al. Witosa i ul. Dekutowskiego. Potem uczestnicy skręcili na ścieżką rowerową, która pokonali ostatni odcinek.

Jak pierwszy linię mety pokonał Artur Kern z Hrubieszowa pokonując trasę w 34 min i 4 sek. Drugie miejsce zajął Paweł Wysocki z teamu lubelskibiegacz.pl z czasem 35:10 a trzecie Bartosz Ceberak z Lubartowa, któremu przebiegnięcie 10 km zajęło 35 min 23 sek. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Szmit z Łabuń z czasem 39:59, drugie miejsce zajęła Paulinę Pawłowska z AZS UMCS Lublin z czasem 40:47 a trzecie Aneta Ściuba ze Stay Insane osiągając czas 41:34. Klasyfikowano także biegaczy ze służb mundurowych. Tutaj najszybszy był Bartosz Ceberak z Lubartowa osiągając czas 35:23, drugie miejsce zajął Marcin Głodek ze Stężycy (36:47) trzecie zaś Piotr Zięba z Lublina (36:57).

Do mety dobiegło łącznie 1119 osób, ostatni przekroczyli ją osiągając czas 1:19:59. Jak zapewniali biegacze, w większości nie liczyła się rywalizacja lecz aktywne spędzenie czasu i niejednokrotnie zmierzenie się ze swoimi słabościami. O ile spora część uczestników to osoby, startujące w barwach wielu klubów biegowych, to nie brakowało też uczestników biegających rekreacyjnie. Wszyscy zgodnie podkreślali, że podczas tej edycji imprezy panowały bardzo dobre warunki atmosferyczne. Nie było opadów, temperatura była sprzyjająca i nie wiał wiatr.

(fot. wideo – lublin112)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Nikt nie jest oburzony? Przecież wiele radiowozów było zaangażowanych, do tego KPRD rozstawiajace słupki… To są koszty.
  Jak katolicy przechodzą w Boże Ciało to jest straszna awantura i oburzenie, bo przecież pas ruchu na chwilę zablokują.

  • raczej nie da się porównać tych dwóch wydarzeń. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, począwszy od pory biegu skończywszy na tym po co i dlaczego się to robi. Nadążasz? Bo mimo wszystko wątpię.

 2. Kiedy i gdzie następna 10, mam chęć zadebiutować

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7512zł 0.29%
  • GBP 5.1235zł 0.18%
  • EUR 4.5497zł 0.13%
  • CHF 4.2183zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL