Środa, 01 maja 202401/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trzecia Dycha do Maratonu: Ponad tysiąc biegaczy opanowało nocą lubelskie ulice (zdjęcia, wideo)

Pierwszy zawodnik na linii mety pojawił się po 34 minutach, ostatni zakończyli bieg po godzinie i 20 min. Łącznie Trzecią Dychę Do Maratonu ukończyło 1119 biegaczy.

W sobotę o godzinie 22:30 wystartowała Trzecia Dycha do Maratonu. Wzięło w niej udział ponad 1,1 tys. uczestników. Biegacze pokonali 10 km trasę ulicami Lublina tym razem w nocnej scenerii. Start i meta zlokalizowane były obok Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Dobrzańskiego. Trasa biegu wiodła Drogą Męczenników Majdanka, ul. Krańcową, ul. Dywizjonu 303, ul. Kunickiego, ul. Wolską, ul. Łęczyńską, al. Witosa i ul. Dekutowskiego. Potem uczestnicy skręcili na ścieżką rowerową, która pokonali ostatni odcinek.

Jak pierwszy linię mety pokonał Artur Kern z Hrubieszowa pokonując trasę w 34 min i 4 sek. Drugie miejsce zajął Paweł Wysocki z teamu lubelskibiegacz.pl z czasem 35:10 a trzecie Bartosz Ceberak z Lubartowa, któremu przebiegnięcie 10 km zajęło 35 min 23 sek. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Szmit z Łabuń z czasem 39:59, drugie miejsce zajęła Paulinę Pawłowska z AZS UMCS Lublin z czasem 40:47 a trzecie Aneta Ściuba ze Stay Insane osiągając czas 41:34. Klasyfikowano także biegaczy ze służb mundurowych. Tutaj najszybszy był Bartosz Ceberak z Lubartowa osiągając czas 35:23, drugie miejsce zajął Marcin Głodek ze Stężycy (36:47) trzecie zaś Piotr Zięba z Lublina (36:57).

Do mety dobiegło łącznie 1119 osób, ostatni przekroczyli ją osiągając czas 1:19:59. Jak zapewniali biegacze, w większości nie liczyła się rywalizacja lecz aktywne spędzenie czasu i niejednokrotnie zmierzenie się ze swoimi słabościami. O ile spora część uczestników to osoby, startujące w barwach wielu klubów biegowych, to nie brakowało też uczestników biegających rekreacyjnie. Wszyscy zgodnie podkreślali, że podczas tej edycji imprezy panowały bardzo dobre warunki atmosferyczne. Nie było opadów, temperatura była sprzyjająca i nie wiał wiatr.