Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Trzech włamywaczy w potrzasku. Policjanci znaleźli u nich skradzione przedmioty (wideo, zdjęcia)

Lubartowscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z KWP w Lublinie zatrzymali trzech włamywaczy do jednego z domów. Sprawcy ukradli gotówkę, biżuterię i wartościowy sprzęt rtv. Podejrzani wpadli w ciągu dwóch dni po dokonanym przestępstwie. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

Do włamania doszło 5 czerwca w jednym z mieszkań na terenie Lubartowa. Jak ustalili policjanci, pod nieobecność lokatorów, do mieszkania włamało się trzech mężczyzn. Skradziona została biżuteria, markowe perfumy, gotówka i sprzęt rtv. Mieszkańcy zorientowali się, że doszło do włamania, dopiero po powrocie z pracy.

– Po zgłoszeniu zdarzenia lubartowscy kryminalni rozpoczęli intensywne działania. Po wykonaniu niezbędnych czynności, wszyscy trzej sprawcy zostali zatrzymani na terenie województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania samochodu i mieszkań policjanci odnaleźli część skradzionych przedmiotów i narzędzia służące do włamań. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w lubartowskiej jednostce – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec, 40-latka, 41-latka i 43-latka trzymiesięczny areszt. Już wkrótce odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

13 komentarzy

 1. ciekawe kiedy za PIS się wezmą

 2. Nie wyglądają na Polaków

 3. A w dawnej Polsce nie wsadzano do więzienia złodziei ale w myśl prawa saskiego osoby winne drobnych kradzieży karano w pierwszej kolejności chłostą, wykonywaną publicznie pod pręgierzem miejskim, ale złodziej miał się też kolejno liczyć z: obcięciem nosa, uszu i wypaleniem krzyża na czole. Jak wyjaśniał Groicki „takie cechowanie”, a więc piętnowanie, kryminalistów, stosowano, by ludzie byli w stanie ich rozpoznać i by „się strzegli”.
  Hmmm niegłupie?

 4. Brawa dla Policji ! Złodzieje, handlarze narkotyków, szukają szybkiego, łatwego pieniądza kosztem innych. To miernoty społeczne, które trzeba karać i na długie lata do więzienia. Rodzina, sąsiedzi powinni wiedzieć co to za jedni…

 5. a jaka narodowość ?

 6. No to prędko wpadli. Brawo dla niebieskich

 7. Ręce i nogi łamać złodziejom

 8. Co to za ciemne ryje? Deport do kraju pochodzenia. Skan palców . Bo wrócą zaraz z powrotem tylko sobie nazwiska w kraju zmienią. Po co sprowadzamy tylentejcpatoli do naszego kraju? To aż tyle polityce zainwestowali we floty ze aż tylu kierowców Bolton trzeba? Leasingi się jeszcze nie spłaciły?

 9. morze to obcokrajowcy chcieli się zadomowić u nas

Dodaj komentarz