Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Gwałtownie wzrósł poziom wody w lubelskich rzekach. Zalane są działki i ścieżka rowerowa (zdjęcia, wideo)

Nawet o blisko pół metra wzrósł poziom rzek w Lublinie i okolicach. Obecnie sytuacja już się ustabilizowała i z godziny na godzinę wody powinno ubywać.

Kilkugodzinne, intensywne opady deszczu, jakie dziś wystąpiły w Lublinie i okolicach sprawiły, iż znacznie podniósł się stan rzek. Mowa zarówno o Bystrzycy, jak Czerniejówce i Czechówce. W tej pierwszej przybyło blisko pół metra wody.

Mieszkańcy alarmują, że zalane zostały położone w pobliżu rzek ogródki działkowe. To samo dotyczy ścieżki pieszo-rowerowej w pobliżu ul. Grafa, jaka prowadzi wzdłuż Bystrzycy.

Obecnie opady ustały, więc z godziny na godzinę poziom wody powinien zacząć spadać. Hydrolodzy zapewniają, iż nie ma zagrożenia powodziowego. Rzeki w naszym regionie płyną w strefie stanów średnich, wyjątkiem jest właśnie Bystrzyca, której stan jest wysoki.

 


(lublin112, nadesłane – Olek, Michał)

 

12 komentarzy

 1. Z tą ścieżką to akurat regularnie zalewa.

 2. A gdyby taki deszcz padał trzy doby

 3. Jak nie pada wcale to źle, bo susza. A jak trochę przez dzień popada i to wcale nie jakoś bardzo mocno to nagle zagrożenie powodziowe. No nie dogodzi

 4. z. dzira (dawniej jahira)

  jak tam grzyby?

 5. Wody w rzekach ubywa, bo ludzie spodziewając się suszy napełniają co się da. jendni nabierają wody w butelki PET, a inni, bogatsi do garnków, wiaderek beczek… natomiast najzamożniejsi wykopali wcześniej dołki i co najwyżej dopompowują niedostateczny poziom zapasów.

 6. a mowili ze w tamty roku czechowka wyschla calkiem 😀

 7. nie dogodzi marudom!!

 8. Rowerzyści też są zalani.

 9. piniędzy nima w Zakopanem

  Ludzie zapomnieli już o terenach zalewowych ,znowu budują się tam..!!

Dodaj komentarz