Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trzech piłkarzy zginęło w wypadku. Mecz Avii Świdnik z Wólczanką odwołany

Odwołany został dzisiejszy mecz piłki nożnej, w którym miały zagrać Wólczanka Wólka Pełkińska z Avią Świdnik. W porannym tragicznym wypadku zginęło trzech zawodników drużyny gospodarzy.

Mający się odbyć dzisiaj w południe w Wólce Pełkińskiej mecz III ligi lubelsko–podkarpackiej pomiędzy tamtejszą Wólczanką a Avią Świdnik został odwołany. Wszystko z powodu tragicznego w skutkach wypadku, jaki miał miejsce dzisiaj rano w miejscowości Werynia w województwie podkarpackim. O godzinie 9:25 na na łuku drogi wojewódzkiej nr 875 doszło do zderzenia busa z samochodem ciężarowym.

Busem podróżowało osiem osób, byli to zawodnicy Wólczanki. Na miejscu interweniowała straż pożarna, karetki pogotowia ratunkowego i policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Bilans wypadku okazał się tragiczny, trzy osoby zginęły na miejscu, pięć z poważnymi obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do szpitali.

Jak informują lekarze, dwóch rannych mężczyzn walczy o życie. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Pozostałe kluby, które rozgrywają dzisiaj mecze, upamiętniają swoich kolegów minutą ciszy.

AKTUALIZACJA 13:30:

W wypadku zginął pochodzący z naszego regionu 18-letni Patryk Szewczak. Był on bramkarzem a pochodził z Krasnegostawu. Zginęli także dwaj bracia Kamil i Rafał Pydych. Jak wyjaśniają władze Avii Świdnik, ich zawodnicy niedługo wyruszą w drogę powrotną do Świdnika. – Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar – informują.

AKTUALIZACJA 21:55

Lekarzom nie udało się uratować życia jednemu z rannych. W szpitalu zmarł 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Jego stan od początku określany był jako krytyczny.

Trzech piłkarzy zginęło w wypadku. Mecz Avii Świdnik z Wólczanką odwołany
Trzech piłkarzy zginęło w wypadku. Mecz Avii Świdnik z Wólczanką odwołany

(fot. KWP Rzeszów)
2016-03-26 12:51:18

48 komentarzy

 1. Aaron Fleischmann

  Potworna tragedia. Wyrazy współczucia dla rodzin. Bardzo mi przykro.

 2. głębokie wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych, wiem jakie to okropne, miesiąc temu stracilam siostrę równiez z winy nie odpowiedzialnego kierowcy

 3. nawet w obliczu takiej tragedii sa tacy jakby nie byli ludzmi takie pisza komentarze

 4. Już następny mecz chłopaki będą rozgrywać w niebie…[*][*][*]

 5. podobno Johan Cruijff organizuje swoją „11” w niebie, ale z tymi chłopakami to przesadził…..

 6. WIELKA, WIELKA TRAGEDIA – NIE KOMENTUJMY DALEJ TEGO. JEŻELI CHCECIE POMÓC, TO ODDAJCIE KREW DLA SPORTOWCÓW PRZEBYWAJĄCYCH W SZPITALACH. KIBICE OBU DRUŻYN ODDAJCIE HONOROWO KREW POTRZEBUJĄCYM- ZMARŁYM ŻYCIA NIE WRÓCIMY, POSZKODOWANYM MOŻEMY POMÓC.

 7. wyrazy współczucia asps avia świdnik 16.10.2004 niech spoczywają w spokoju

 8. niestety 5 zawodnik odszedl do sektora niebo Kamil Oślizło

 9. Szkoda chłopaków.naprawde.

 10. No szkoda chłopaków. Współczuje.

Z kraju