Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Trzech nastolatków okradło dziadka kolegi. Część z 90 000 złotych rozdali

Trzech nastolatków z powiatu lubartowskiego okradło dziadka ich kolegi. Następnie młodociani złodzieje część pieniędzy rozdali kolegom, a część wydali na słodycze. Gotówkę ukryli też w różnych miejscach na terenie miasta. Sprawa wyszła na jaw dzięki czujności nauczycieli, którzy zauważyli wśród uczniów dużą ilość gotówki.

Policjanci z Lubartowa otrzymali w minioną środę nietypowe zgłoszenie od dyrekcji jednej ze szkół na terenie miasta. Z informacji od pedagogów wynikało, że nauczyciele zauważyli, jak od pewnego czasu dzieci w szkole dysponują dużą ilością gotówki.

– Sprawą zajęli się od razu lubartowscy policjanci. Jak się okazało, informacja się potwierdziła. Jak ustalili mundurowi, krążąca wśród uczniów gotówka pochodzi z przestępstwa, a sprawcami kradzieży są uczniowie szkoły. Kryminalni ustalili, że dwóch 12 latków i 13 latek okradli dziadka swojego kolegi – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Mundurowi w toku śledztwa ustalili, że chłopcy dowiedzieli się, gdzie dziadek ich kolegi przechowuje gotówkę. Następnie od około dwóch tygodni wykorzystując nieuwagę właściciela, kilka razy podbierali schowane pieniądze. Tym sposobem nastoletni sprawcy ukradli łącznie około 90 000 złotych.

– Nastolatkowie mając taką gotówkę w ręku, część pieniędzy rozdawali kolegom, część wydawali na zakupy, a resztę poukrywali w różnych miejscach na terenie miasta. Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionych pieniędzy. Niebawem nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

26 komentarzy

  1. to nauczyciele nie wiedzą że 800+ bierą xD

  2. A propos nauczycielom szkoda było to donieśli „pies ogrodnika”

  3. Takie dobre dzieci, podzieliły sie pieniędzmi z potrzebującymi.

  4. Pisowcy też kradli ale dawali innym. Zuchy

  5. Ten dziadek prowadzi zakład mięsny więc cały czas w zawodzie

  6. Patologia płodzi patologię.

  7. Na wnuczka.

  8. Przez 8 lat jak rządził PiS nie było tyle kradzieży co przez pół roku jak rządzi peło.

  9. Jak chcą kraść i rozdawać kasę, niech idą do polityki

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport