Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

„Łowcy głów” zatrzymali 73-latka poszukiwanego za przestępstwa o charakterze pedofilskim

Dzięki współpracy „łowców głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z policjantami ze Szkocji i Biura Kryminalnego KGP zatrzymany został 73-latek poszukiwany za przestępstwa o charakterze pedofilskim. W ubiegłym tygodniu odbyła się ekstradycja do Polski mieszkańca Świdnika.

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany od 2021 roku 73-latek ze Świdnika. Mężczyzna poszukiwany był TCA (Brytyjski Nakaz Aresztowania), listem gończym oraz nakazem prokuratury. Lubelscy policjanci ustalili, że 73-latek ukrywa się na terenie Szkocji.

– 73-latek poszukiwany był za dokonanie innej czynności seksualnej wobec dziewczynki poniżej 15 roku życia. Do tego przestępstwa doszło w 2016 r. Od grudnia 2021 r. prokuratura poszukiwała go nakazem doprowadzenia, a od lutego 2022 roku sąd wystawił za nim list gończy. Od tamtej pory mężczyzna ukrywał się poza granicami kraju – informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Działania lubelskich „łowców głów” doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy i sprawnej wymianie informacji z policjantami ze Szkocji i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyła się jego ekstradycja do Polski i trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 2 lat pozbawienia wolności.

– Przypominamy, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod tel. 798 003 676 – dodaje podkomisarz Kamil Karbowniczek.

3 komentarze

  1. No i teraz padałofil zamiast cieszyć się zasłużonym, spokojnym życiem emeryta będzie swoje ostatnie lata gnił w pace.

  2. Mój komentarz był może trochę nie na miejscu. Na początku spojrzałem na wiek tego „pana” i skojarzyłem go z dziadkiem na emeryturze, a dopiero później doczytałem o haniebnym czynie jakiego dopuścił się wobec tej dziewczynki. Kara oczywiście w pełni zasłużona, emerytura niezależnie czy wypracowana czy nie, w tym wypadku już nie. Jeżeli ktoś opacznie zrozumiał mój komentarz to przepraszam, przy takim przestępstwie na żarty nie powinno być miejsce. Oczywiście jestem za karą dla zwyrola…

  3. nie jestem rasista, nie mam nic do rasistow

    czape mu, czape

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport