690 680 960

Trwają przygotowania do dużej próby forsowania granicy (wideo, zdjęcia)

Jak przekazała w niedzielę przed południem Straż Graniczna, po białoruskiej stronie trwają przygotowania do dużej próby forsowania granicy. Na miejscu w pełnej gotowości znajdują się żołnierze, policjanci i strażnicy graniczni.

W rejon koczowiska w Kuźnicy od samego rana dysponowane są kolejne grupy uzbrojonych funkcjonariuszy służb białoruskich. Jak przekazuje Straż Graniczna, wśród migrantów jest znaczne poruszenie, pojawił się również telewizyjny wóz transmisyjny.

Na nagraniach opublikowanych przez Straż Graniczną widać, że zaczynają znikać namioty znajdujące się w pobliżu zabezpieczeń granicznych. Cudzoziemcy dostają instrukcje, sprzęt oraz gaz od białoruskich służb. Całość wygląda jak przygotowania do dużej próby forsowania granicy.

Na miejscu znajdują się w gotowości polscy żołnierze, policjanci oraz strażnicy graniczni.

(for. wideo SG, MON)

43 komentarze

  1. A jak kilkuset migrantów na raz przekroczy granicę po chwili zostaną złapani i jak zwykle będą chcieli ich oddać spowrotem na stronę białoruską a te wzmocnione oddziały białoruskiej straży granicznej na to nie pozwoli to co będzie? To wszystko jest bez sensu i zakończy się stworzeniem sprawnej organizacji przyjmowania uchodźców lub ich relokacji do UE czyli to co PO chciało zrobić już dawno temu

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas