Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają powroty z długiego weekendu: Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Powoli kończy się długi weekend, większość z nas gdzieś wyjechała i właśnie teraz albo już wraca, bądź też szykuje się do powrotu.

Jak zawsze w takich dniach na drogach kilkukrotnie zwiększa się liczba pojazdów, wyjeżdżają również osoby niedoświadczone oraz nie znające dobrze trasy, co powoduje że na drogach robi się niebezpiecznie. Dlatego też aby bezpiecznie wrócić do swoich domów warto się nie śpieszyć i starać się przestrzegać przepisów drogowych, a co najważniejsze być niezwykle skupionym za kierownicą. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwają policjanci, trwa akcja „Bezpieczny Weekend”.

– To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców, rowerzystów i pieszych- wyjaśnia kom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. -Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Kierowcy, którzy wyruszą w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami-dodaje Renata Laszczka-Rusek.

Funkcjonariusze drogówki ostrzegają, że nie będzie tolerancji dla osób, które będą łamać przepisy ruchu drogowego. Za każde wykroczenie ich sprawcy będą karani z całą surowością, gdyż najważniejsze jest bezpieczeństwo na drodze, a ten kto zagraża swoją jazdą innym uczestnikom ruchu drogowego będzie karany. – Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy- wyjaśniają policjanci.

Od środy na drogach województwa lubelskiego doszło już do 20 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 25 odniosło obrażenia. Policjanci zanotowali także ponad 20o kolizji drogowych, zaś zatrzymanych zostało 122 nietrzeźwych kierujących. Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w miniony czwartek miejscowości Kamienna Góra w powiecie chełmskim. W wyniku zderzenia volvo ze skodą na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 17 i 34 lat. 21 letni kierowca volvo zmarł w szpitalu.

Komentarze wyłączone

Z kraju