Trwa nabór wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”

Trwa nabór wniosków o przyznanie – na nowy okres świadczeniowy – świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Od 1 kwietnia wnioski będzie można składać również drogą tradycyjną.

Od 2021 roku prawo do świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. W związku z tym rodzice muszą złożyć wnioski o przyznanie świadczenia.

Wnioski można składać od droga elektroniczną, a od 1 kwietnia także drogą tradycyjną.

– Ze względów bezpieczeństwa zachęcam jednak do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek online można złożyć w prosty sposób za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Droga tradycyjna oznacza osobistą wizytę w urzędzie lub wysłanie wniosku pocztą.

Ważne terminy

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Polska to dobry kraj. Mam czwórkę dzieci żona w ciąży z piątym. Powiem tyle da się tu żyć i wcale nie jest tak źle jak piszą w internetach. Dwa vany jeden amerykański. Szkoda że poloneza 7os nie produkują bo bym dostał od Pana Mateusza.

 2. Wiem. Mama już była osobiście w MOPSie i złożyła wniosek na naszą gromadkę. To będzie z samego 500+ jakieś 5500 Planów na miesiąc.

 3. Jakoś sobie nie przypominam, żebym wyraził życzenie, żeby za moje podatki kupować głosy i utrzymywać nierobów.

 4. do ” jocker” :
  prawda w 100%

  • Być może niewielka część z tych ludzi istotnie potrzebuje pomocy, ale od tego jest sprawna i dobrze zorganizowana pomoc społeczna. A nie wszystkim sypać kasę za głosy, w tym wszelkiej maści patolom.

 5. Ja POpieram POpaprańców i biorę 500+, a swoje wyszczekam że mi źle.. Wasz burek AZOR

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku