Nie dostosował się do znaku stop, na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch pojazdów (zdjęcia)

Znane są szczegóły wczorajszego wypadku na skrzyżowaniu w Marcinowie. Jeden z kierowców nie ustąpił tam pierwszeństwa przejazdu.

Do wypadku doszło we wtorek przed południem w Marcinowie w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu.

Policjanci ustalili wstępnie, że 30-latek kierujący samochodem marki Citroen, jadąc od Marcinowa w kierunku Wielkolasu, nie zastosował się do znaku stop i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 24-letniemu kierowcy jadącemu samochodem marki Ford. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Obaj kierujący byli trzeźwi. Z powodu poniesionych obrażeń kierujący i pasażerka forda zostali przetransportowani do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego oraz zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów ze względu na poniesione uszkodzenia. Mundurowi na miejscu sporządzili niezbędną dokumentację wypadkową.

(fot. Policja Lubartów, PSP Lubartów, OSP Abramów)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Pasy są dla mięczaków

 2. ponowny egzamin na PJ (znak STOP jest święty jak krzyż)
  a złom do klepaczki i szpachlowania !!!!!

 3. Bo na znaku niepotrzebnie jest napis STOP, przecież nie od dziś wiadomo, że co raz mniej ludzi potrafi płynnie czytać 😆

 4. Prosta sprawa. Nie zatrzymanie się na STOPie to stwarzanie zagrożenia. Jadący za nami mogą się nie spodziewać takiego manewru. Warunkowe (pod warunkiem, że nikt za nami nie jedzie) zatrzymanie na STOPie jeszcze bym dopuścił, ale za zatrzymania się przy zielonej strzałce to powinni prawa jazdy zabierać.
  No i wymóg bezwzględnego zatrzymywania powinien dotyczyć rowerzystów. Oni mają głowę wyżej, nieograniczone pole widzenia, więc im nie szkodzi się zatrzymać.

  • Zatrzymywanie na STOPie można porównać do zwalniania/hamowania na żółtym. Nie każdy ma na to ochotę, więc swoim bezsensownym zatrzymywaniem nie zmuszajmy do tego samego innych. Innym* może się spieszyć bardziej niż nam.

   *) pod warunkiem, że to nie pieszy, rowerzysta, e-hulajnogista, pasażer komunikacji – Ci mogą poczekać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)