Trudne warunki na drogach regionu. Ciężarówki blokują przejazd drogą krajową 74 i wojewódzką 835

Po opadach marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem w regionie panują bardzo trudne warunki do jazdy. Na wzniesieniach niektórych dróg krajowych i wojewódzkich przejazd blokują ciężarówki.

Od godzin popołudniowych panują trudne warunki do jazdy na drogach regionu. Im dalej na południe województwa tym gorzej z przejazdem m.in. na podjazdach. Utrudnienia występują na drodze krajowej nr 74 w kierunku Janowa Lubelskiego oraz na drodze wojewódzkiej pomiędzy Piotrkowem a miejscowością Wysokie.

Jak przekazał nam nasz Czytelnik na szosie miejscami występuje skorupa lodu lub zbitego śniegu, która uniemożliwia wjazd ciężarówkom na wzniesienia. Bliżej Biłgoraja opady deszczu ze śniegiem przechodzą w opady śniegu. Maksymalna prędkość jazdy to 40-50km/h. Na chwilę obecną nasz Czytelnik nie widział po drodze solarek ani piaskarek.

Z kolei na drodze krajowej nr 74 występują podobne utrudnienia. Pomiędzy Kraśnikiem a Modliborzycami ciężarówki utknęły na wzniesieniach. Na bieżąco jednak droga jest posypywana mieszanką, która ma ułatwić poruszanie się ciężarowych pojazdów. Miejscami auta, w stronę Kraśnika, stały w ponad kilometrowym korku.

O utrudnieniach poinformowali nas Czytelnicy – Łukasz i Michał – Dziękujemy!

2015-01-09 20:54:31
(fot. Nadesłane Łukasz)

14 komentarzy

 1. Odnośnie drogi 74 -jeśli chodzi o dokładność to lepiej byłoby napisać, że jest to DK19 (podwójna numeracja na odcinku Kraśnik – Janów Lubelski), łatwiej się zorientować.
  Poza tym pisząc o Modliborzycach lepiej, że koło Janowa Lubelskiego gdzie jest 8km, niż Kraśnik gdzie jest 20km.
  Warto pamiętać, bo to nie pierwszy raz na tej trasie i najpewniej nie ostatni.

 2. Opony zimowe na tiry i nie ma korków na podjazdach.

  • Nie wiesz o czym mówisz człowieku. Pustą solówką czy to zestawem po lodzie nie ruszysz na zimowych.

   • Popieram wypowiedź kolegi, dzisiaj dwa razy się trochę grzebałem ale poszło, w tico może zimówki pomogą ale nie w solówce…….tgm18.240

 3. to krajowa 19

 4. Na drodze 835 co roku to samo. Gdzie jest nadzór nad osobami odpowiedzialnymi za stan drogi, czy ktoś poniesie konsekwencje, czy jak co roku przejdzie to bez echa a za rok kolejny raz powtórzy się sytuacja.

  • Kochany inaczej[kierofco]nawet gdyby przed tobą jechała piaskarka,a za nią solarka to i tak na Twoje 10-letnie doświadczenie nic nie pomoże.Ty jeszcze nie widziałeś zimy,prawdziwej zimy.Przed Tobą żeby miotłą zamiatali,to i tak będzie ślisko.Zapraszam do krajów skandynawskich,tam sobie w zimie poszalejesz.

  • Ciekawe co napiszesz gdy gminy leżące na tej trasie wydadzą 50% budżetu na odśnieżanie i posypywanie ulic solą? Będziesz wtedy happy? Może rząd ma zabrać lekarzom lub policjantom by drogi były czarne bo jaśnie państwo narzekają na odrobinę zimy? A może zakazać jazdy ciężarówkom w zimę? I wtedy do biedronki nie dojedzie towar a Ty znowu biedaku będziesz narzekał!

   • zastanów się nad sobą idąc twoim tokiem rozumowania to mieszkaniec x miejscowości powinien umrzeć bo nieudolna służba drogowa nie może poradzić sobie z niewielkim śniegiem, a przez to karetka pogotowia nie może dojechać

 5. A wiadomo co się stało dzisiaj popołudniu przy wjeździe z Elsnera na Górską? Chyba jakieś potracenie

  • Tak, zgadza się. Były trzy potrącenia w Lublinie. Poszkodowany żyje i ma się dobrze. Pozdr

   • Napiszcie coś na ten temat na głównej. Z góry dziękujemy 🙂 PD Zgłodniali informacji Czytelnicy 🙂

 6. Cztery godziny zajęła mi droga z Rzeszowa do Lublina 🙁

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)