Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trudne warunki na drogach po opadach śniegu i marznącego deszczu

Poniedziałkowe opady śniegu i marznącego deszczu dały się we znaki kierowcom podróżującym po naszym regionie. Nadal na wielu odcinkach tras są duże problemy z przejezdnością.

Intensywne opady śniegu nad regionem sprawiły, że w ciągu kilkudziesięciu minut spora część dróg krajowych i wojewódzkich pokryła się białym puchem. Najgorsza sytuacja jest na drogach lokalnych. Pomimo, że na chwilę obecną wszystkie drogi krajowe są przejezdne, to w godzinach popołudniowych był duży problem z pokonaniem odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 w kierunku Biłgoraja. Głównie za sprawą ciężarówek, które miały problemy z pokonaniem śliskich podjazdów.

W regionie i na ulicach Lublina non stop jeżdżą solarki. Jednak na drogach lokalnych i osiedlowych uliczkach jest bardzo ślisko. W godzinach popołudniowych doszło do kilku groźnych kolizji.

Spore zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym może sprawiać błoto pośniegowe i marznące opady, które mogą pojawiać się także w nocy. Temperatura na chwilę obecną oscyluje w okolicach 0 i -1 stopnia Celsjusza. To sprawia, że opady deszczu przechodzą w opady marznące. Drogi miejscami mogą być pokryte cienką, niewidoczną warstwą lodu.

W rejonie większych miast regionu ciągle pracują piaskarki i solarki. Wszystkie drogi krajowe są czarne i przejezdne.

Kliknij tutaj aby sprawdzić aktualną sytuację na drogach.

Trudne warunki na drogach po opadach śniegu i marznącego deszczu
Trudne warunki na drogach po opadach śniegu i marznącego deszczu

2014-12-08 20:36:14
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Trudne? Czemu?

  2. A więc jutro w Lublinie pewnie będzie apokalipsa jak niedzielni kierowcy wyjadą na te „zaspy”

  3. Piaskarki wystarcza! Precz z ta sola na drogach…

  4. Ciekawe jak za grosze jakie dostają służby odpowiedzialne za odśnieżanie zadowolić wszystkich? Nasi szefowie tak samo oszczędzaja gdzie się da byle dla nich było jak najwięcej! Tak samo idąc do sklepu robimy tak by wydać jak naj mniej a dużo kupić! Drogowcy dostają pulę na cały sezon zimowy i jeśli im zbraknie to do zwolnie nia idą a jak zostanie kasy to maj pracę na następny rok

Z kraju