Trolejbusy Ursus już na ulicach. Trwa ich odbiór

Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi odbiór pierwszej partii trolejbusów Ursus. Pojazdy te można już spotkać na ulicach.

Do środy polsko-ukraińskie konsorcjum Bogdan-Ursus miało czas na przekazanie lubelskiemu Zarządowi Transportu Miejskiego pierwszej partii trolejbusów. Tym razem nie było opóźnień i pojazdy zostały wykonane na czas. Przedstawiciele ZTM-u rozpoczęli procedury odbioru pojazdów, sprawdzając czy wszystko jest zgodne z zamówieniem. Teraz trolejbusy są sprawdzane na ulicach miasta. Wczoraj można było je spotkać m.in. na ulicy Gospodarczej. Wykonują jazdy testowe.

Nowe pojazdy to 12-metrowe klimatyzowane trolejbusy. Wszystkie zaopatrzone są w podwójne źródło zasilania, dzięki czemu mogą one pokonywać odcinki o długości minimum 5 kilometrów, gdzie nie ma trakcji trolejbusowej. Produkowane są one w Lublinie w jednej z hal po dawnym FSC. Grupa około 30 pracowników montuje je z podzespołów, które przywożone są z Ukrainy.

Łącznie Zarząd Transportu Miejskiego zamówił 38 sztuk tych pojazdów. Kolejnych 12 ma zostać przekazanych do czerwca 2014 roku, a ostatnie 21 do marca 2015. Za wszystkie ZTM zapłaci niecałe 65 milionów złotych.

Nagranie wideo otrzymaliśmy od naszego czytelnika Sebastiana na nasz mail alarmowy. DZIEKUJEMY!

(wideo: nadesłane)
2013-11-01 17:32:34

4 komentarze

 1. Brzydkie ładniejsze są Solarisy

 2. Tomasz , mają spełniać swoje zadania po prostu

  • Dokładnie. To ustrojstwo na dachu będzie zasłonięte po testach. Wyglądem i bryłą bardzo przypominają Autosany Sancity LF12. Mam jedynie nadzieje, że Ursus wziął pod uwagę casus Autosana SanCity LF12 i solidnie „dopieścił” swój nowy pojazd.

 3. mam nadzieję, że faktycznie będzie zasłonięte, bo tak to brzydko. Mega. A poza tym jak tak patrzę to cały biały był ładniejszy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika