KWP Lublin: Trwa policyjna akcja „Znicz”. Doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych

Wczoraj na drogach województwa lubelskiego doszło do 4 wypadków, w których obrażenia odniosły 4 osoby. Doszło również do ponad 90 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało także 20 nietrzeźwych kierujących.

Wszystkich Świętych to okres szczególny. Dla wielu osób to setki kilometrów do przejechania, aby złożyć znicz na mogile swoich bliskich. To właśnie wtedy polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to czas wytężonej służby – wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, w trakcje akcji Znicz 2013, służbę będzie pełnić więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze będą kierować ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w miastach będą zmiany w ruchu – dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarną kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego – doświadczenia z lat poprzednich pokazują, że tak jest szybciej i wygodniej.
Wczoraj na drogach naszego województwa doszło do 4 wypadków, w których obrażenia odniosły 4 osoby. Doszło również do ponad 90 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało także 20 nietrzeźwych kierujących – informuje KWP Lublin.

Do jednego z wypadków doszło wczoraj przed południem w miejscowości Bezwola. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motorowerem, 68-letni mieszkaniec gm. Wohyń doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Volkswagen. Mężczyzna prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego skręcania w lewo wjechał wprost pod koła wyprzedzającego go pojazdu. Samochodem kierował 52-letni obywatel Białorusi.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że obydwaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziony został kierujący jednośladem.

2013-11-01T10:51:26
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska