Dwa brutalne rozboje w Puławach. Dwie osoby trafiły do szpitala

Puławscy policjanci zatrzymali sprawców dwóch brutalnych napadów na terenie Puław. Wkrótce zatrzymani staną przed sądem, grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Puław w nocy z piątku na sobotę otrzymali zgłoszenie o napadzie na 45-latka. Mundurowi ustalili, że mężczyzna przebywał w jednym z lokali na terenie miasta. W pewnym momencie dosiadła się do niego kobieta, która poprosiła go o kupienie jej piwa.

Mężczyzna się zgodził, a gdy kobieta wypiła trunek wyszli razem z lokalu. Po chwili 45-latek został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię, zaczęli kopać i uderzać rękami.

Jeden ze sprawców przyłożył 45-latkowi nóż do szyi i grożąc zabójstwem zażądał wydania pieniędzy, kluczyków od samochodu oraz wartościowych rzeczy. Jak się okazało, kobieta była znajomą napastników i razem z nimi próbowała zmusić zastraszonego mężczyznę do wypłaty pieniędzy z konta. Ostatecznie pokrzywdzonemu udało się wyrwać i uciec. W wyniku napadu stracił telefon, pieniądze oraz portfel z dokumentami i kluczyki. Mężczyzna trafił do szpitala.

Po niespełna pół godzinie policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie. Te same osoby zaatakowały w innej części miasta kolejnego mężczyznę.

Ich ofiarą padł 61-letni mieszkaniec Puław wracający do domu. Został on uderzony w głowę, a gdy się przewrócił sprawcy kopali go po całym ciele. W tym czasie kobieta opróżniła mu kieszenie zabierając ponad 800 zł. Ze względu na odniesione obrażenia mężczyzna od razu trafił do szpitala.

Kryminalni ustalili, że za rozboje odpowiada trójka mieszkańców Puław. Policjanci zatrzymali, kilka godzin po dokonanych przestępstwach, 27-latka, 16-latka oraz 34-latkę.

27-latek był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu natomiast drugi to 16-latek, zatrzymywany ostatnio za kradzieże na basenie miejskim.

16-latek został zatrzymany dzięki współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W poniedziałek puławski Sąd, na wniosek Policji i Prokuratury aresztował na trzy miesiące 27-latka i 34-latkę. Nieletni trafił natomiast do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

68-132242

2018-08-01 09:56:43
(fot. Policja Puławy)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Cieee, choroba !

  Bardzo zgrabny scyzoryk prezentowany jest na fotce, ale ponieważ długość jego ostrza nie przekracza 15 centymetrów, na jego posiadanie nie trzeba mieć łaskawego pozwolenia,proboszcza.
  Podobny, ale sporo większy bo od AK47, wożę w swoim „lisku”, przy prawej nodze dla wspomożenia argumentów przy negocjacjach z ewentualnymi napastnikami na drodze.

  • NIE MA TAKIEGO CZEGOŚ JAK POZWOLENIE na broń białą… a centymetrami to chwal się w innym gronie…

  • Dobry wymysł z tymi 15 cm . Kurde muszę zgłosić noże kuchenne. Tylko proszę powiedz do jakiego urzędu. Pliss szybko bo będę musiał je do rzeki wyrzucić albo podrzucić sąsiadowi, babce, prababce, mamie, tacie !!!

 2. Gang Olsena???

  • Tak naprawdę to cygańskie porachunki – Gang Don Vasyla.

  • Nie do końca się zgodzę. Gang Olsena był śmieszny, a to coś było jednak niebezpieczne. Dla „dorosłych” oprócz wyroku dołożyłbym publiczna chłostę – tak z pięćdziesiąt batów, a dla młodziana, w ramach szkolenia przez rok, trzy razy dziennie informacja co źle zrobił i kwadrans elektrowstrząsów.

 3. Nie ważne co im grozi …ważne co dostaną a znając rzeczywistość i POlski wymiar sprawiedliwości to w zawiasach..

  • Jerzy Gondol z Nadwisły

   Dla takich, najlepszy sąd, to samosąd.
   Po partyzancku, zaczaić się i maczugą, albo kto nowocześniejszy, siekierką* między uszy.
   Tylko nie chwalić się, bo doniosą „komu trzeba” i wtedy bekniesz jakbyś człowieka zabił.

   * – i jedno, i drugie, póki co bez zezwolenia można posiadać, a w potrzebie używać.

 4. nie nadają się do życia w społeczeństwie, sami sobie wybrali sposób na resztę życia . Razem z takimi samymi jak oni w odpowiednim kurorcie będą się mogli napadać, bawić,przytulać 🙂

 5. Strach na wieś wyjść wieczorem.

 6. Duda ich ułaskawi

 7. Czemu nie ma wzmianki , że to cyg

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online