Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na krajowej 63. Nie żyje rowerzysta (zdjęcia)

Wczoraj na drodze krajowej nr 63 doszło do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty. Nie żyje obywatel Rosji potrącony przez auto osobowe.

Do wypadku doszło w środę wieczorem na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Derewiczna, na trasie Radzyń Podlaski – Wisznice.

Pojazd osobowy potrącił tam jadącego rowerem obywatela Rosji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Duster, 55-letni obywatel Ukrainy, najechał na jadącego w tym samym kierunku nieoświetlonego rowerzystę. Kierującym jednośladem okazał się 57-letni obywatel Rosji zamieszkujący na terenie gminy Wohyń. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Tragiczny wypadek na krajowej 63. Nie żyje rowerzysta (zdjęcia)

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

14 komentarzy

 1. Napewno był oświetlony i w kamizelce odblaskowej…

  • Niestety poszanowanie prawa przez rowerzystów jest dramatyczne. Efekty widać.

   • Poszanowanie prawa u wszystkich uczestników ruchu jest dramatyczne. Tylko, że u niechronionych nie kończy się ono na rozbitym samochodzie. Dlatego takie informacje trafiają na nagłówki portali. O setkach kolizji nikt nie nadążyłby pisać.

    • Odsetek artykułów o rowerzystach jest o wiele mniejszy niż tych o kolizjach. Dla tego tak żadko zdarza się okazja przypomnieć Ci, że właśnie powiedziałeś też o sobie, cytując: „Poszanowanie prawa u wszystkich uczestników ruchu jest dramatyczne”. Jako poruszający się na trójkolowym rowerku na plastikowych kółkach również jesteś tym uczestnikiem ruchu, a więc dramat ekspercie.

    • Z tego co piszesz Franiu nasuwa się wniosek, że niechronieni uczestnicy ruchu powinni chronić się dodatkowo sami dbając przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Zaczynając od zasady ograniczonego zaufania na drodze. I nagle okazuje się, że piesi na przejściu mają pierwszeństwo, ale nieśmiertelni nie są wbrew temu co usilnie starałeś się im wmawiać jakiś czas temu – dziękuję za ewolucję Twoich poglądów we właściwym/rozsądnym kierunku. Pozdrawiam

     • Nie przypominam sobie, żebym pisał o nieśmiertelności pieszych, czy kogokolwiek innego.
      Na pewno pisałem zaś o tym, że PdP to takie miejsce, w którym każdy pieszy (nawet roztargnione dziecko czy niedowidząca staruszka) powinien być bezpieczny, a że jest inaczej to inna sprawa.

    • Następny artykuł jest o rowerzyście jadącym pod prąd. Gdyby nie szybka reakcja słuźb też mógłby nieżyć

 2. Ja bym się wstrzymał z komentarzami odnośnie stanu roweru. Rosjanin jadący rowerem drogą krajową mógł być równie dobrze turystą długodystansowym przemierzającym Europę. A tacy są z reguły oświetleni jak choinki.

  • Są zdjęcia – rower z marketu za kilkaset złotych i zero jakichkolwiek śladów choćby odblasków (o oświetleniu nawet nie wspomnę). Idealny wprost sprzęt na wieczorną przejażdżkę po ruchliwej „krajówce”.

   • Zdjęć wcześniej nie było. Ten odcinek DK63 jest fatalny do jazdy rowerem. Widać na zdjęciach, że pobocza tam nie ma. Kiedyś zdarzyło mi się jechać nocą odcinek Łuków-Radzyń i duszę miałem cały czas na ramieniu.

 3. Lampke z tyłu by miał to pewnie by żył. 5zł tyle było warte życie . Jeżeli w ogóle wiedział że jest potrzebna.

 4. Chyba Ukrainiec zemścił się za wojnę na wschodzie…

 5. Tak oto konflikt rosyjsko-ukraiński przeniósł się na nasze ziemie.

Wiadomości z info112