Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na krajowej 2. Nie żyje motocyklista

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę przed południem na drodze krajowej nr 2. W zderzeniu motocykla z pojazdem osobowym śmierć na miejscu poniósł kierujący jednośladem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 10 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Kobylany, na trasie Biała Podlaska – Terespol. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z motocyklem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Policjanci ustalili wstępnie, że 52-latek kierujący BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z motocyklistą poruszającym się drogą krajową. W wyniku odniesionych obrażeń 36-latek kierujący jednośladem zmarł na miejscu.

W rejonie wypadku ruch odbywa się wahadłowo. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Utrudnienia z przejazdem mogą potrwać do godziny 13.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. Wymuszenia plaga ,plaga, plaga .Tak trudno się zatrzymać i rozejrzeć w lewo , prawo , jeszcze raz w lewo , jeszcze raz w prawo i buta aź z rury posypią się iskry.

  • A skąd wiesz że się nie rozejżał i nie zatrzymał jak nie byłeś na miejscu to nie komentuj ciekawe jak byś się czuł w sytuacji tych ludzi

 2. Motocykliści powinni pamiętać, że są mniej widoczni na drodze niż samochody i mieć tą świadomość, że ktoś może ich nie zauważyć. To się nazywa ograniczone zaufanie.

  • Tak, niech najlepiej prowadzą motocykl a nie na nim jadą. Wtedy może wspomniany „ktoś” ich zauważy.

   • Niech prowadzą z dozwoloną prędkością. Kilka razy tak miałem, że wyjeżdżając z podporządkowanej patrzę w lewo – pusto, w prawo – pusto, nie zdążę zerknąć jeszcze raz w lewo, a przed maską bziuuum – motorek. Jak się jedzie z prędkością 50 m/s to ryzyko śmierci jest bardzo realne. Nie musi to być kombo w postaci bawarka + motor, wystarczy większy kamień co wypadł z pobocza.

  • Dla niektórych to i lokomotywa jest mniej widoczna.

  • A kierowcy samochodów nie powinni próbować zdążyć przed nimi przejechać.
   Zazwyczaj kierowcy samochodów doskonale widzą motocyklistów (policji się tylko mówi, że nic nie widziałem),
   tylko zawsze tym kierowcom w głowie pojawia się myśl: a zdążę przed nim, może się uda.
   Otóż nie – trzeba sobie uświadomić, że nie zdążę, lepiej poczekać, przepuścić i dopiero jechać.
   No chyba, że komuś strasznie zależy na tym, aby żyć ze świadomością, że zabił człowieka.

  • Ale bym ci ręcznie wytłumaczył, co i kiedy jest widoczne. Jak jesteś ślepy, jak ten sprawca, to włóż prawko z powrotem w chipsy i przestań się udzielać pajacu. Wymuszenie to próba zabójstwa- w tym przypadku udana i za to sąd.

 3. Zastanawiam się dlaczego usunięto mój komentarz. To że kierowca bmw ma zagwarantowane uciechy cielesne w więzieniu to boli. Boleć to będzie kakao.

 4. Zmroziło mnie jaki kolor miał ten motocykl wie ktoś może nie widać na zdj

 5. Przeciwnicy jednośladów i osoby zazdroszczące zawsze znajdą powód do krytyki. Zawsze wyrącenia o prędkość jakby samochody jeździły tylko 50 km/h. Zresztą tu nie wiadomo jak szybko jechał. Pamiętajcie tylko Franio nie łamie przepisów prędkości bo jest tylko rowerzystą. Więc trochę pokory. Kondolencje dla ofiary.

 6. Ludzie czemu oczerniacie innch skąd wiecie jak było mówią że ten motocyklista uciekał przed policją

 7. Wszyscy znawcy piszą jechał. 80 na godz auto wyjechało przed samym motocyklem motocyklista wpadł między motocykl A auto i i zniazdzylo mu głowę tylko w kasku została dziura uraz środkowo czaszkowy i się wykrwawil na śmierć piszę po byłem przy tym Kask był z górnej półki i nie pomógł szkoda Gucia

 8. Skąd Wy wiecie jak było ? Ludzie opamietajcie się ! ,znam obydwie strony i poczekajmy na los sprawy ! Dla obu rodzin tragedia

Z kraju

Polityka i społeczeństwo