Tragiczny wypadek w Łaziskach. Dwie osoby nie żyją, cztery zostały ranne

W poniedziałek rano na drodze wojewódzkiej nr 747 doszło do tragicznego wypadku. W zderzeniu busa z ciężarówką zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w miejscowości Łaziska w powiecie opolskim. Na drodze wojewódzkiej nr 747, na jednym ze skrzyżowań, bus zderzył się z pojazdem ciężarowym. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy opolskiej drogówki wynika, że kierujący fiatem ducato mężczyzna jechał od strony Łazisk w kierunku Kluczkowic. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znak STOP, w wyniku czego wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącej główną trasą ciężarówce. W zderzeniu pojazdów śmierć poniosły dwie osoby, a cztery zostały ranne i przetransportowano je do szpitali. Ofiarami są pasażerowie busa.

Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Droga wojewódzka nr 747 na odcinku Opole Lubelskie – Kamień jest całkowicie zablokowana, policja wprowadziła objazdy starym przebiegiem trasy.

14972050_773064522833058_318426763_n

14996372_773064536166390_1524204612_n

14961307_773064526166391_821031616_n

2016-11-07 06:54:16
(fot. nadesłane A.)

Zobacz również

35 komentarzy

 1. To bus liniowy.?ja.przecież widać że nie

 2. Latwo oceniac po pozorach.

 3. ile jest ofiar ?

 4. Ważne,że nie żyją,a nie kto zawinił Smierć bez męki.

 5. Każdy myśli że o godzinie 5.00 nie jeździ żaden samochód procz ich.

 6. Sarna wyskoczy to co tez powiecie ze nie ustapil jej pierwszenstwa bo tam byl stop. O godzinie 5mogla byc mga i najzwyczejniej nie widac bylo tego tira. Dajcie spokój po fakcie to jazdy madry i rady umie dawac i oceniac innych.

 7. Znajoma tych którzy zginęli i zyja

  Przestańcie osądzać bo nie my jesteśmy od tego.Nikt z nas tam nie był i nie wie do końca co sie zadziało.Szkoda tych którzy zginęli i kierowcy też szkoda młody chłopak do końca życia wyrzuty sumienia i całą sytuacja przed oczyma mit by nie chciał takiego życia więc przestańcie krytykować.

  • Jedna osoba po ludzku się wypowiedziała. Ta tragedia jest niewyobrażalna i choć nikogo nie znałam z uczestników wypadku to szczerze współczuję. Jedni zginęli, drudzy od dziś w mękach wyrzutów sumienia będą żyć. Tragedia. Nie oceniajcie ludzie, to nic nie pomoże, nikomu. Wyciągnijcie wnioski dla siebie. Nie rzucajcie kamieni, nikt nie jest święty i bez skazy jeśli chodzi o przepisy.

   • Wszystko sie zgadza tylko STOP to STOP , jakby sie zatrzymał i rozejrzał to wypadku by nie było – proste . Inna sprawa przekroczyć prędkość a inna wpakować sie pod TIRa bo ma sie w dooopie znaki drogowe. Zabrakło mu wyobrażni !

    • Znajoma tych którzy zginęli i zyja

     Nie jest powiedziane że na pewno się nie zatrzymał A ludzie już wiedzą lepiej. Poza tym tam chyba naprawdę coś jest bo wielu znajomych miało taka sytuację ze nie widać auta wyjeżdżają A tu nagle się pojawia.Tak jak powiedziałam wcześniej szkoda tych co zginęli oraz ich rodzin oraz tych którzy będą musieli żyć z taką traumą.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska