690 680 960

Tragiczny finał wypadku we Wronowie. Nie żyje pasażerka citroena (zdjęcia)

W miniony piątek we Wronowie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych – citroena i volkswagena. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby. Na skutek doznanych obrażeń, następnego dnia zmarła 78-letnia pasażerka citroena.

Do wypadku doszło w miniony piątek przed południem na drodze wojewódzkiej nr 824, na trasie Żyrzyn – Puławy. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych – volkswagena i citroena.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem 33-latek z gminy Żyrzyn, jadąc od strony Puław, na wysokości stacji paliw chcąc uniknąć zderzenia z samochodem, który chwilę wcześniej wyjechał ze stacji, zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka (od strony Żyrzyna) citroenem.

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie kobiety podróżujące citroenem. W sobotę, na skutek doznanych obrażeń zmarła 78-letnia pasażerka citroena. Zarówno kierowca volkswagena jak i kierująca citroenem byli trzeźwi, doznali ogólnych potłuczeń.

– W toku wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że samochodem, który wyjechał ze stacji był fiat fiorino. Kierował nim 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, w ten sposób, że nie zachowując szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu, spowodował, że kierujący volkswagenem, chcąc uniknąć z nim zderzenia podjął manewr obronny, skręcając w lewo, przez co doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka prawidłowo citroenem – wyjaśnia podkom. Ewa Rejn-Kozak oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Wobec 31-letniego kierowcy fiata prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

(fot. Policja Puławy)

11 komentarzy

  1. O co tu chodzi,bo z tego bełkotu niewiele wynika?Gdzie redaktor pobierał nauki ?

  2. A teraz czekam na informację, ile podobnych wypadków spowodowali: piesi, rowerzyści, e-hulajnogiści, bo jakoś nie słyszałem o tym, żeby rowerzysta/hulajnogista poruszający się jezdnią zwykłej drogi kogoś zabił (poza sobą).

  3. Wypadek jak wiele innych, nawet uszkodzenia Citroena nie są duże, a jest wypadek śmiertelny bo pasażerka nie zapięła pasów albo zapięła źle „bo niewygodnie”. Zarzut jest nieadekwatny do winy sprawcy wypadku, winy bezspornej, ale jednak.

  4. Mógł hamować i walnąć lekko w tył a może fiorino by się rozpędziło i nie było by kolizji? Ewidentny brak techniki jazdy i panika za kierownicą. Winny jest ten kto zmienia pas – nigdy nie ma prawa tego zrobić skoro przeciwny jest zajęty! Lepiej walić w tył poprzednika niż czołówkę i zabić niewinnego! Szukanie kozła ofiarnego, który wyjechał to kpina. A przeszkodą mogła być sarna, dzik, łoś. kuna, kot, kaczka – i też by omijał a nie przejechał. Jakim prawem zabił kogoś na przeciwnym pasie?!

  5. Podejrzewam, że to nadmierna prędkość kierowcy Volkswagena była główną przyczyną tego wypadku.Jest to teren zabudowany a sądząc po uszkodzeniach Citroena wolno nie było.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej