Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Tragedia podczas wyprzedzania. Nie żyje młoda kobieta (zdjęcia)

Znane są szczegóły, wczorajszego tragicznego wypadku drogowego w powiecie łukowskim. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych śmierć na miejscu poniosła 35-letnia kobieta.

Łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj w Wólce Zastawskiej, na drodze krajowej nr 76. Służby ratunkowe przed godziną 8.00 otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja, zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Przed godziną 8.00 na drodze krajowej nr 76 kierująca samochodem marki Toyota 39-latka z gminy Łuków zderzyła się ze skodą, którą kierowała 63-letnia łukowianka. W wyniku zdarzenia kierujące pojazdami doznały obrażeń ciała, z miejsca wypadku karetkami przewieziono jej do szpitala. Obrażeń ciała doznała również 35-letnia pasażerka skody. Niestety jej obrażenia były poważne, mimo reanimacji życia kobiety nie dało się uratować. Pokrzywdzona 35-latka zmarła na miejscu wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że do zdarzenia doszło w trakcie wyprzedzania innego uczestnika ruchu drogowego przez kierującą toyotą 39-latkę – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Policjanci z Łukowa pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

– Przypominamy! Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie – apeluje asp. szt. Marcin Józwik.

Zdjęcia: KP PSP Łuków, Policja Łuków

8 komentarzy

  1. słynnej otylii tez zabrakło paru metrów i zbiła brata podczsa wyprzedzania

    • człowieku zastanów sie co piszesz , otylka jechała chrysler 300 , testowała to auto , to badziewie nie nadawało się do wyprzedzania kilku ciężarówek na raz .

  2. Czyli baba nie powinna wsiadać za kółko-brak tzw. widzenia stereoskopowego. Po co wiec wsiadała? Nie wiem co teraz grozi za takie zdarzenie ale mam nadzieję ze na stałe pożegna się z prawem jazdy,

  3. Wielu kierowców po zmianie przepisów zwolniło i się przyzwyczaili do 50-55 w t. zabud, ale nie brakuje jeszcze tych co wolą napinac się i gazować niestety powodując zagrozenie . Po co pytam, wyluzujcie te kila sekund nie jest warte ryzyka , kosztów i odpowiedzialności za śmierć i inwalidztwo które możecie spowodować.

  4. Pewnie ofiara nie miała zapiętych pasów. Auta nie są zniszczone oprócz stref zgniotu.

  5. Wszyscy muszą mieć pj, jak nie zdadzą w lbn to do chełma

  6. W terenie zabudowanym gdzie jedzie sien50 km/h właśnie dlatego że mogą na poboczu znajdować się piesi, z posesji może wybiec dziecko lub wyjechać rowerem. Nie każdy musi mieć prawo jazdy!

Dodaj komentarz