Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tragedia podczas naprawy volkswagena. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez pojazd (zdjęcia)

Wczoraj w jednej z miejscowości na terenie gminy Łabunie doszło do tragicznego wypadku podczas naprawy pojazdu. Nie żyje 61-latek przygnieciony przez volkswagena.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednej z miejscowości na terenie gminy Łabunie w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez pojazd osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Mundurowi wstępnie ustalili, że 61-latek w garażu wspólnie z innym mężczyzną naprawiali samochód. W tym celu wykorzystali znajdujący się w garażu podnośnik kolumnowy. Właściciel samochodu przed uniesieniem auta wsiadł do jego wnętrza, miał w odpowiednim momencie naciskać hamulec, aby właściwie odpowietrzyć układ. 61-latek podłożył ramiona podnośnika pod samochód i podniósł auto na wysokość około 170 centymetrów. W pewnej chwili samochodów spadł z łap podnośnika przygniatając 61-latka do betonowego podłoża.

Znajdujący się na miejscu 68-latek wezwał pomoc i wyciągnął poszkodowanego mężczyznę spod pojazdu. Natychmiast podjęto jego reanimację i nieprzytomnego przewieziono do szpitala. Niestety mężczyzna po kilku godzinach zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności śmierci 61-latka.

Tragedia podczas naprawy volkswagena. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez pojazd (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

17 komentarzy

  1. Do Andrzeja. Jedna nakrętka nośna a druga dublująca (zabezpieczająca) w przypadku zerwania nakrętki nośnej całe obciążenie przejmuję nakrętka dublująca. Ale tutaj nie to było przyczyną. Przyczynę widać dokładnie na drugim zdjęciu, ale to już domyślcie się sami co zawiodło.

  2. Takie podnośniki powinny mieć przy łapach chociaż jakieś łańcuchy do zapinania po przekątnej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo