Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Tragedia na drodze wojewódzkiej nr 835. Nie żyje 22-latek, policja poszukuje sprawcy potrącenia

Policjanci poszukują świadków tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 835. Nie żyje 22-letni mężczyzna, który został potrącony przez nieustalony pojazd.

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło dzisiaj tuż po północy w Goraju na drodze wojewódzkiej nr 835.

Leżącego mężczyznę bez oznak życia znalazła postronna osoba, która powiadomiła policję i służby ratownicze. Jak ustalili policjanci mężczyzna, który zginął to 22-letni mieszkaniec gminy Goraj.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że mężczyzna mógł zostać potrącony przez samochód, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Policja ustala okoliczności zdarzenia i apeluje do świadków bądź osób mających wiedzę o wypadku o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju pod nr telefonu 84 686 82 10 bądź też nr alarmowy 997/112 z najbliższą jednostką policji.

2017-12-27 13:42:13
(fot. Policja Biłgoraj)

21 komentarzy

  1. Trzezwy ten umarly?

  2. Jak ja nienawidze takich smieci ktorzy ze nie dosc ze nie umiejeja jezdzic, to jeszcze uciekaja po wypadkach, zostawiajac umierajacych na drodze. Co za podlosc i sku….synstwo.

    • Ja nienawidzę pijanej patologii, bez odblasków, którzy swoim lekceważącym stosunkiem do swojego marnego życia ryzykują życiem innych. Nie mówię że ten pieszy był pijany bo nie wiem, ale raczej tak i raczej on był bardziej winny, a kierowca uciekł.

  3. to bez znaczenia czy trzeźwy, ktoś potrącił i uciekł… wyrazy współczucia dla rodziny

  4. Następny bez odblasków.A długi śmiertelny weekend trwa.

  5. Nie rozumiem jak można uciec z miejsca wypadku nie udzielając pomocy. To podchodzi pod morderstwo z premedytacją, za coś takiego w Polsce powinna być od dawna wprowadzona kara śmierci, to jest jedyny sposób aby w przyszłości uniknąć takich sytuacji. Miejmy nadzieję że niebawem przeczytamy że morderca został już zatrzymany

    • ja się ma 3 promile to ciężko o logiczne myślenie

    • I kto to mówi? Jaka kara śmierci??!! Jesteś chrześcijaninem? Wierzysz w Boga.? Jeżeli nie to jestem w stanie to zrozumieć. Ale jeżeli tak, to chyba nieznasz przykazań! Katoliku

    • I co z tego że podchodzi pod morderstwo , jeżeli by brać przykład z wymiaru sprawiedliwości odnosząc się do ostatniego zdjęcia ze skutkiem śmiertelnym 3 osób na przejściu dla pieszych i chca mu dać 8 lat za zabójstwo !! Gdzie ta sprawiedliwość. W innym kraju dostałby ze 100 lat odbywania kary. I dlatego tak jest jak jest. Nie bronie pieszych ani kierowców. Każdy powinien uważać.

  6. Gdyby jezdnia była jednym wielkim PdP jak już nie raz sugerowałem, nie było by wypadków z pieszymi, a nawet gdyby były to sprawcą zawsze będzie kierujący.

    • Sugerowałem wymaluj sobie PdP na plecach połóż się na jezdni i je udawaj

      • Ja sugeruje abyś Ty razem z resztą pogromców PdP to zrobił, będzie Was mniej za kierownicą to będzie bezpieczniej, a i przydacie się w końcu na coś.

        • W przeciwieństwie do Ciebie nie wmawiam nikomu że jak ma pierwszeństwo to nie powinien stosować zasady ograniczonego zaufania ani się rozglądać.

    • Skoro jezdnia dla pieszych to chodniki i pobocza dla pojazdów.. Weź się baranie palnij w ten pusty łeb bo człowiekiem kogoś takiego jak ty nie można nazwać. Nie po to powstała jezdnia żeby pieszy robił na niej co chciał i pchał się bezmyślnie pod koła samochodu, a potem płacz i wszyscy winni tylko nie pieszy. Pieszy to w większości przypadków taki „baran” co jego zdolność czytania i rozumienia przepisów ogranicza się tylko do słów „ma prawo” ale że ma też „obowiązek” ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi to tego już nie rozumie.

      To może jeszcze w ZOO pozwolić zwiedzającym na wejście do klatki z niedźwiedziem jak ten jest 100m od furtki, no ale wtedy „pieszy zwiedzający” skoro można wejść to polezie niedźwiedziowi palca w oko włożyć bo przecież skoro może wejść to już stosować się do przepisów nie musi i w razie wypadku to przecież on jest niewinny.

  7. Jak nazywa się ten chłopak?

  8. Dla Frania Arona i 50/coś tam/coś tam.
    875
    Art. 11.
    1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.
    2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.
    3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
    4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
    4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
    5. Przepisów ust. 1–4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

    Art. 12.
    1. Kolumna pieszych, z wyjątkiem pieszych w wieku do 10 lat, może się poruszać tylko prawą stroną jezdni.
    2. Do kolumny pieszych w wieku do 10 lat stosuje się odpowiednio przepisy art. 11 ust. 1 i 2.
    3. Liczba pieszych idących jezdnią w kolumnie obok siebie nie może przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej – 6, pod warunkiem że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.
    4. Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem co najmniej jednej osoby pełnoletniej.
    5. Długość kolumny pieszych nie może przekraczać 50 m. Odległość między kolumnami nie może być mniejsza niż 100 m.

    6. Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:
    1) pierwszy i ostatni z idących z lewej strony są obowiązani nieść latarki:
    a) pierwszy – ze światłem białym, skierowanym do przodu,
    b) ostatni – ze światłem czerwonym, skierowanym do tyłu;
    2) w kolumnie o długości przekraczającej 20 m idący po lewej stronie z przodu i z tyłu są obowiązani używać elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, a ponadto idący po lewej stronie są obowiązani nieść dodatkowe latarki ze światłem białym, rozmieszczone w taki sposób, aby odległość między nimi nie przekraczała 10 m;
    3) światło latarek powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 m.

    7. Zabrania się:
    1) ruchu po jezdni kolumny pieszych w czasie mgły; zakaz ten nie dotyczy kolumny wojskowej lub policyjnej;
    2) ruchu po jezdni kolumny pieszych w wieku do 10 lat w warunkach niedostatecznej widoczności;
    3) prowadzenia po jezdni kolumny pieszych przez osobę w wieku poniżej 18 lat.

    Art. 13.
    1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

    2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

    3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

    4. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

    5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

    6. Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.

    7. Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.

    8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

    Art. 14. Zabrania się:
    1) wchodzenia na jezdnię:
    a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
    b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
    2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
    3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
    4) przebiegania przez jezdnię;
    5) chodzenia po torowisku;
    6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
    7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

    Art. 15. Przepisów art. 11–14 nie stosuje się w razie zamknięcia ruchu pojazdów na drodze.

  9. 25 lat miał nie 22 sciema primo a pana ktory potraci znajda i tak juz wiedza kto…

  10. Człowiek potrafi …

Z kraju