Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Toyota uderzyła w drzewo i dachowała. Pasażerkę pojazdu zabrał śmigłowiec LPR

Wczoraj po południu w Karolinie pod Łęczną doszło do groźnego wypadku. Pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo, po czym jeszcze dachował. Jedna osoba odniosła poważne obrażenia ciała.

Do wypadku doszło w czwartek po południu w Karolinie w powiecie łęczyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że dachował tam pojazd osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierowca toyoty jadąc drogą powiatową od strony miejscowości Ziółków w kierunku Łęcznej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Po chwili auto zjechało do przydrożnego rowy, gdzie uderzyło w drzewo i dachowało.

W wypadku ucierpiała 18-letnia pasażerka. Młoda kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci ustalili, że w trakcie zdarzenia kierowca i pasażerka nie mieli zapiętych pasów, zaś pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Młody kierowca był trzeźwy, za spowodowanie wypadku drogowego zostało zatrzymane mu prawo jazdy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Łęczna)

19 komentarzy

  1. Pabloo(oryginał)

    Co Franku, za jeden artykuł 4 zyla wpadło ?

  2. małolat powiększył sobie *** ?

  3. Frania to niema nic do roboty,Franiu na tych komentarzach na emeryturę z ZUS nie zarobisz.

  4. Ta młoda dziewczyna niestety nie żyje. Zmarła w szpitalu. Wyrazy współczucia ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo