Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tour de Pologne: To będzie ostatni dzień kolarskiego wyścigu na Lubelszczyźnie

Trzeci etap Tour de Pologne wyruszy z Kraśnika a kolarze przejadą przez Modliborzyce i Janów Lubelski. Następnie przez Lasy Janowskie udadzą się na Podkarpacie.

W poniedziałek z Kraśnika wyruszy trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Kolarze będą mieli do pokonania najdłuższą, gdyż liczącą blisko 240 km trasę do Przemyśla. Kolarze wystartują sprzed Centrum Kultury i Promocji, aby przejechać honorowo reprezentacyjną ulicą miasta – Aleją Niepodległości. Następnie udadzą się ulicą Urzędowską w kierunku historycznej części miasta, by kontynuować przejazd malowniczymi terenami Gminy Kraśnik oraz Gminy Szastarka do granicy Powiatu Kraśnickiego. W Janowie Lubelskim zlokalizowana zostanie Premia Lotna LOTTO.

Jak wyjaśnia burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk, wyścig Tour de Pologne jest szansą na promocję miasta. Wtóruje mu starosta kraśnicki Andrzej Rolla tłumacząc, iż o to, by trasa wyścigu wiodła przez Powiat Kraśnicki czyniono starania przez długi czas. Dlatego też możliwość goszczenia najlepszych kolarzy na świecie jest wyróżnieniem i okazją do promocji Kraśnika w Polsce ale również za granicą, a dla miłośników kolarstwa, ale nie tylko, szansą na udział w prestiżowej imprezie.

Start honorowy z al. Niepodległości zaplanowano o godz. 10:45 natomiast rywalizacja rozpocznie się o godz. 11 z ul. Janowskiej. Następnie kolarze skierują się drogą powiatową przez Szastarkę do miejscowości Polichna, gdzie wjadą na stary odcinek drogi krajowej, którym przez Modliborzyce dojadą do Janowa Lubelskiego. Ich przybycie w tym mieście spodziewane jest ok. godz. 11:43.

Trasa przez Janów Lubelski wiedzie ul. Lubelską, Zamojskiego i Bohaterów Porytowego Wzgórza. Tą ostatnią kolarze wyjadą z miasta, po czym w biegnącą przez Lasy Janowskie drogą udadzą się przez Szklarnię i Momoty Dolne na Podkarpacie.

Tour de Pologne: To będzie ostatni dzień kolarskiego wyścigu na Lubelszczyźnie

Tour de Pologne: To będzie ostatni dzień kolarskiego wyścigu na Lubelszczyźnie

(fot. TDP)

Jeden komentarz

  1. Zawodnicy odpoczną w samochodach?