690 680 960

Tony chleba jadą na Ukrainę spod Lubartowa

Ministerstwo Obrony Narodowej wysłało z magazynów wojskowych spod Lubartowa ciężarówki z pomocą humanitarną dla ukraińskiego wojska. Pierwsze z nich są już w drodze do Lwowa.

Pierwsza pomoc humanitarna z Polski dotarła już na Ukrainę. Sześć ciężarówek wypełnionych m.in. chlebem i długoterminowymi artykułami spożywczymi a także materacami, pościelą oraz kocami pomyślnie przeszło odprawę graniczną i jedzie do jednej z jednostek wojskowych pod Lwowem. Zostały one wysłane m.in. ze Składu Materiałowego w Jawidzu koło Lubartowa. Tam cały czas trwa załadunek długoterminowego chleba, który podzielony na kilka transportów do końca tygodnia będzie wysyłany za naszą wschodnią granicę.

Z naszego regionu na Ukrainę pojedzie m.in. 170 ton chleba, jest to ponad 243 tysiące bochenków. Dzisiaj rano trwał pierwszy załadunek, po którym pochodzący z zapasów wojskowych towar wyjechał cywilnym transportem w kierunku granicy. Jak wyjaśniał ppłk Artur Goławski, z Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych – Cały transport jak i jego zawartość został przygotowany w uzgodnieniu ze stroną ukraińską. Jest to efekt polsko-ukraińskiego porozumienia zawartego w połowie sierpnia. Nasze wojsko przygotowało ponad 300 ton darów, wszystko to czego najbardziej potrzeba w chwili obecnej po stronie Ukraińskiej.

Podobne towary z wojskowych magazynów będą wydawane jeszcze jutro i do końca tego tygodnia wszystko ma trafić w ramach pomocy dla Ukraińskiego wojska. .

(fot. MON)
2014-08-27 17:39:08

7 komentarzy

  1. Jak do tego chleba dostaną sól, to będą mieć czym powitać rosyjskich najemników.

  2. a nasze biedne dzieci nie mają co jesć ;/ a my dajemy obcym ludziom.

  3. Przykro patrzeć..Te 170 ton chleba można by dać ludziom,którzy nie mają co jeść,ale w Polsce..

  4. Pomagacie sasiadom za granicy a ile osob w Polsce czasem niema za co kupic tego bochenka chleba tym by sie politycy zainteresowali!! Zero perspektyw do zycia w tym kraju…

  5. Na Ukrainie jest wojna. U nas mozna poprostu na jedzenie zapracować.Dobre to o ‚naszych’ dzieciach i ‚obcych ludziach’.

  6. Apolonia Pipkiewiczówna starsza

    Aby patrzeć jak niejaka Ochońska zacznie u nich studnie, przedszkola i szkoły budować, a w telewizji sepleniące małolaty będą nas przekonywać, że: „Warto pomagats”.

  7. Weź się do pracy to będziesz miał chleb. Darmozjady!!!!!!!!!!!!!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce