Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tomaszów Lubelski: We czterech zatrzymali pijanego kierowcę

Wzorową postawą wykazało się wczoraj czterech młodych mieszkańców gminy Tomaszów. Mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierującego pojazdem i przekazali go policjantom.

-Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 2 w nocy na ulicy Szopena w Tomaszowie Lub. Przed jadącego opla, z chodnika nagle wyjechał na jezdnię kierujący seatem i zatrzymał się przed nim. Podróżujący oplem czterej mężczyźni szybko podeszli do seata i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając 37-latkowi ucieczkę a następnie zawiadomili Policję. Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Miał prawie 2,6 promila alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – informuje mł. asp. Jerzy Rusin z tomaszowskiej policji.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień. Za te czyny grozi do 2 lat więzienia.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa młodych mężczyzn. Być może dzięki nim nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, które mógł spowodować pijany kierujący. Wyeliminowanie nawet jednego potencjalnego zagrożenia rodzi ogólny wzrost bezpieczeństwa.

Tomaszów Lubelski: We czterech zatrzymali pijanego kierowcę

2014-03-24 12:12:23
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Wiem, że nie wszystkim, ale mnie taka postawa tych czterech panów bardzo przypadła do gustu.
    Tak trzymajcie panowie, być może uratowaliście komuś życie. Wielki szacun.

Z kraju