Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

To już pewne. Mecz finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany na Arenie Lublin

Podjęta została oficjalna decyzja w sprawie finału Pucharu Polski. Mecz zostanie rozegrany 2 maja na Arenie Lublin. Tym samym najważniejsze wydarzenia piłkarskie w kraju po raz kolejny odbędzie się w naszym regionie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, finał Pucharu Polski zostanie rozegrany na Arenie Lublin. Zaplanowane na 2 maja najważniejsze wydarzenia piłkarskie w kraju nie może odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie, ponieważ został przekształcony w szpital tymczasowy. Dlatego też od wielu tygodni trwało ustalanie, który obiekt w Polsce jest w stanie przyjąć piłkarzy.

Od początku wiadome było, że największe szanse ma właśnie Lublin. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk potwierdził, że prowadził w tej sprawie rozmowy z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Dzisiaj potwierdzono oficjalnie, że finał odbędzie się na lubelskim stadionie.

– To rezultat naszych starań i rozmów z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Po raz drugi z rzędu zarząd PZPN z prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele uznał, że w sytuacji obostrzeń i braku możliwości organizacji finału na Stadionie Narodowym najlepszym i najpewniejszym partnerem do organizacji meczu finałowego jest Lublin – mówi Krzysztof Żuk.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku finałowy mecz Pucharu Polski również został rozegrany na Arenie Lublin. Decyzję o zorganizowaniu spotkania na mniejszym stadionie podjęto z uwagi na pandemię koronawirusa. Jak wyjaśniali wówczas przedstawiciele PZPN, o wyborze Lublina zdecydowało doświadczenie nabyte we współpracy przy okazji organizacji mistrzostw Europy do lat 21 oraz mistrzostw świata do lat 20.

(fot. archiwum)

14 komentarzy

 1. Jeśli prezydent ma takie znajomości, to moźe z Bońkiem załatwi źeby Motor grał w extra lidze , temu odsyp , tamtemu odsyp i będą latać za piłką chłopaki , a prezydent zyska prestiź.

  • Ma takie znajomości, że Lublin znowu nie dostał ani grosza na inwestycje lokalne. A mecz mam nadzieję będzie bez publiczności.

 2. w tym Pucharze to lublinianka 1921 z kim zagra…. bo nie dosłyszałem a nawet nie doczytalem?

 3. A ile podatnicy z Lublina dołożą do tej imprezy organizowanej przez PZPN ?

 4. Pokazują że stadion jest do czegoś potrzebny….

 5. Zawsze to Coś a wy śWIDNICZANIE możecie tylko pozazdrościć

 6. Na żużel nie wpuszczają kibiców. Na inne imprezy sportowe dużo ciekawsze niż banda idiotów latających za kawałkiem żołądka. A tu znowu wpuszczą na stadion bandy idiotów z obcych drużyn aby sobie obejrzały spektakl niszowy. Ale prestiż musi być, tylko niech zapłacą obsłudze normalne pieniądze jak za mecz w Warszawie a nie po stawkach Lubelskich.
  Ten stadion nie nadaje się do czegokolwiek ze względów bezpieczeństwa pożarowego, ale dopóki się nic nie wydarzy każdy będzie siedział cicho na d…e.
  Tu powinny się odezwać wszystkie kluby Lubelskie, wspierane przez kibiców bo przecież dla nich są i grają.

  • To niech te kluby lubelskie grają tak, żeby się znalazły w finale pucharu, albo chociaż w pierwszej lidze. A ty z której bandy się urwałeś?

 7. łysa pała za wszelką cenę chce zostać drugi wocem dla plebsu. dostana również rowerki i beton na płycie areny

 8. Ta nasza liga to żałosna karykatura.